رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

آیا استفاده از خانه هوشمند راحت است؟

آیا استفاده از خانه هوشمند راحت است؟ این سوالی است که اغلب افراد قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده از سیستم هوشمند از خود می پرسند.

ساختمان هوشمند یک تکنولوژی جدید است بنابراین تا زمانی که به شناخت کاملی از این تکنولوژی نرسیدیم مطرح کردن این گونه پرسش ها منطقی است.

در این مقاله ابعاد مختلف استفاده از سیستم هوشمند را مورد ارزیابی قرار می دهیم. همانطور که قبلا در مقاله “همه آنچه باید در مورد خانه هوشمند بدانید” بیان کردیم، سیستم هوشمند به شما امکان می دهد تا تمام تجهیزات الکتریکی و روشنایی، شیرهای آب و گاز و … را به صورت متمرکز کنترل کنید.

جهت انجام عملیات کنترلی در این خانه ها  از نرم افزار کاربردی تلفن همراه استفاده می شود. این نرم افزار از یک طرف با تجهیزات هوشمند و از سوی دیگر با استفاده از رابط کاربری گرافیکی با کاربر در ارتباط است.

روش های استفاده از خانه هوشمند و کنترل آن

منظور از روش های استفاده از خانه هوشمند، روش هایی است که برای کنترل سیستم خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به بررسی روش های مختلف کنترل ساختمان هوشمند می پردازیم.

  • کنترل محلی:

با استفاده از قابلیت کنترل محلی قادر خواهید بود کلیه تجهیزات متصل به سیستم ساختمان هوشمند را مانند تجهیزات سنتی و از محل نصب تحت کنترل در بیاورید.

کلید لمسی هوشمند علاوه بر اینکه امکان اتصال به نرم افزار کاربردی را برای شما فراهم می کند، امکان کنترل محلی را نیز برای شما فراهم می کند.

برای کنترل محلی کلید لمسی هوشمند کافی است یکبار کلید را لمس کنید تا عملیا ت مورد نظر شما (روشن یا خاموش کردن لامپ) انجام شود.

جهت خاموش کردن تجهیزات الکتریکی متصل به پریز هوشمند نیز کافی است دوشاخه آن را از پریز جدا کنید. کنترل محلی تجهیزات هوشمند مانند خانه سنتی است و هیچ تفاوتی ندارد.

  • کنترل از راه دور:

مزیت اصلی سیستم هوشمند، قابلیت کنترل از راه دور است. برای استفاده از تجهیزات ساختمان هوشمند لازم نیست کنترل را به صورت محلی انجام دهید.

ساختمان هوشمند با استفاده از نرم افزار کاربردی تلفن همراه قابل کنترل است. نرم افزار کاربردی خانه هوشمند قابلیت کنترل تجهیزات هوشمند از طریق تلفن همراه را فراهم می کند.

ارتباط تلفن همراه با این تجهیزات از طریق اینترنت برقرار می شود. برخی از تولیدکنندگان تجهیزات هوشمند امکان برقراری ارتباط از طریق پیامک را نیز فراهم می کنند.

در این سیستم ها دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند قابلیت نصب سیم کارت را دارد.

استفاده از ساختمان هوشمند با کنترل راه دور بسیار راحت است. هریک از دستگاه های الکتریکی متصل به ساختمان هوشمند، در داخل نرم افزار کاربردی خانه هوشمند یک آیکون اختصاصی دارند.

برای استفاده از کنترل راه دور ساختمان هوشمند کافی است آیکون مربوط به هر وسیله را یکبار لمس کنید.

با توجه به مطالب بیان شده در این مقاله استفاده از خانه هوشمند راحت است. در صورت بروز هرگونه سوال و یا نیاز به راهنمایی با ما تماس بگیرید.

بازگشت به بالای صفحه