رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری را بشناسید

در این مقاله قصد دارم به یک سوال مهم در زمینه هوشمندسازی ساختمان پاسخ دهم. سوالی که عموما قبل از انجام هوشمندسازی برای همه پیش می آید این است که استفاده از کدام تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری است؟

مشاوره خرید تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری

قبل از پرداختن به پاسخ سوال پیشنهاد می کنم مقالات “خانه هوشمند چیست” و “خانه هوشمند چگونه کار می کند” را مطالعه کنید.

براساس مطالب ارائه شده در مقالات یاد شده، خانه هوشمند یک تکنولوژی جدید است که به کاربران کمک می کند تمام تجهیزات روشنایی و الکتریکی خانه، ویلا یا محل کارشان را از طریق نرم افزار کاربردی تلفن همراه کنترل کنند.

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان طیف بسیار گسترده ای دارند. این تجهیزات شامل سیستم امنیتی هوشمند، دستیار صوتی هوشمند، دوربین هوشمند، زنگ در هوشمند، ترموستات هوشمند، قفل هوشمند و … می شوند.

اما آیا همه موارد یاد شده جزء تجهیزات هوشمندسازی ضروری ساختمان هستند؟

پاسخ به سوال استفاده از کدام تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری است

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید مفهوم تجهیزات هوشمندسازی ضروری ساختمان را مورد کند و کاو قرار دهیم.

مفهوم ضروری بودن یعنی اینکه عدم وجود این تجهیزات ما را در استفاده از خانه هوشمند دچار مشکل می کند یا دست کم باعث نارضایتی ما از سیستم خانه هوشمند می شود.

بسیاری از تجهیزاتی مه در بالا نام برده شد را می توان در گروه تجهیزات خانه هوشمند غیر ضروری دسته بندی کرد. دستیار صوتی، سیستم امنیتی هوشمند، دوربین هوشمند و … همه گجت های جذابی هستند که تجربه کاربری ما از خانه هوشمند را بیش از پیش لذت بخش می کنند. اما نبود آن ها سبب بروز مشکلی در استفاده ما از سیستم خانه هوشمند نخواهد شد.

کدام تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری هستند؟

بخش های اصلی خانه یا محل کار که کنترل آن ها توسط سیستم خانه هوشمند می تواند تجربه لذت بخشی را برای کاربران ایجاد کند عبارتند از: سیستم روشنایی و وسایل الکتریکی.

سیستم روشنایی و وسایل الکتریکی بیشترین کاربرد را در زندگی روزمره ما دارند. به محض بیدار شدن از خواب استفاده ما از وسایل الکتریکی آغاز می شود.

چایساز، تستر، کولر و … نمونه هایی از وسایل الکتریکی هستند که ما در طول روز بارها از آن ها استفاده می کنیم. از سوی دیگر سیستم روشنایی محیطی نیز به صورت گسترده ای همه روزه مورد استفاده ماست.

بنابراین می توان گفت که در انتخاب تجهیزات هوشمند سازی ضروری ساختمان باید به گونه ای عمل کنیم که سیستم روشنایی و وسایل الکتریکی را تحت فرمان خود در آوریم.

اکنون به معرفی تک تک تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری می پردازیم.

کلید هوشمند کنترل روشنایی

بیشتر نمونه های کلید هوشمند موجود در بازار از نوع کلید لمسی هستند. اگرچه تولیدکنندگان مختلف تعریف های مختلفی از کلید هوشمند ارائه کرده اند اما به طور کلی منظور از کلید هوشمند کنترل روشنایی کلیدی است که از طریق نرم افزار کاربردی تلفن همراه قابل کنترل باشد.

کلید لمسی هوشمند با اتصال به دستگاه کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند شما را قادر می سازد کنترل سیستم روشنایی محیط مورد نظرتان را از هر کجای دنیا در دست داشته باشید.

 

کلید لمسی هوشمند در تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری

به عنوان مثال زمانی که در سفر هستید می توانید با استفاده از نرم افزار کاربردی خانه هوشمند لامپ های مورد نظرتان را روشن یا خاموش کنید و به این صورت حضور خود در منزل را شبیه سازی کنید.

یا به عنوان مثالی دیگر شب هنگام که در حال استراحت هستید به کمک موبایل لامپ ها را خاموش کنید. مثال های بسیار دیگری از این دست را می توان بیان کرد.

بنابراین با توجه به استفاده زیاد ما از سیستم روشنایی در طول روز و شب، کلید لمسی هوشمند از جمله تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری است.

کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند

استفاده از کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند برای استفاده از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری است. این دستگاه به عنوان مغز متفکر خانه هوشمند شناخته می شود.

این دستگاه کوچک و کارآمد از یک طرف به تجهیزات موجود در خانه هوشمند از جمله کلید لمسی هوشمند و از طرف دیگر از طریق نرم افزار کاربردی خانه هوشمند به تلفن همراه کاربر متصل می شود.

برای استفاده از قابلیت های خانه هوشمند استفاده از دستگاه کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند ضروری است.

ماژول عملگر هوشمند

استفاده از کنترل کننده مرکزی و کلید لمسی هوشمند شما را قادر می سازد تا سیستم روشنایی خود را هوشمند کنید و از طریق تلفن همراه لامپ های خود را روشن یا خاموش کنید.

اما برای استفاده از سایر قابلیت های خانه هوشمند، استفاده از ماژول عملگر هوشمند ضروری است. این ماژول به شما امکان می دهد تا وسایل الکتریکی خود را نیز از طریق تلفن همراه هوشمند کنترل کنید.

به عنوان مثال می توانید با استفاده از ماژول عملگر هوشمند کولر خود را روشن کنید. همچنین می توانید با استفاده از ماژول عملگر هوشمند باغچه خود را به صورت هوشمند آبیاری کنید.

همچنین ماژول عملگر هوشمند قابلیت های فراوان دیگری نیز به شما ارائه می دهد. بنابراین ماژول عملگر هوشمند نیز از جمله تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هریک از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ضروری می توانید بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

کلید لمسی هوشمند کنترل روشنایی

ماژول عملگر هوشمند

کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند

بازگشت به بالای صفحه