رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان گلدوِر را بهتر بشناسید

در این مقاله قصد داریم تجهیزات هوشمندسازی ساختمان گلدوِر را به صورت کامل معرفی کنیم و طرز کار سیستم خانه هوشمند گلدوِر را تشریح کنیم.

مشاوره تجهیزات خانه هوشمند گلدوِر

همانطور که قبلا در مقاله خانه هوشمند چیست؟ بیان کرده بودیم، خانه هوشمند سیستمی است که به شما امکان می دهد از هر جای دنیا با خانه خود در ارتباط باشید. با استفاده از نرم افزار کاربردی خانه هوشمند که بر روی تلفن همراه هوشمند شما نصب می شود، قادر خواهید کلیه عملیات کنترلی مربوط به سیستم روشنایی و تجهیزات الکتریکی منزل، ویلا، محل کار و … را کنترل کنید.

تجهیزات خانه هوشمند طیف بسیار گسترده ای دارند. خانواده تجهیزات خانه هوشمند روز به روز در حال بزرگتر شدن است و همه روزه تجهیزات و  گجت های جدیدی به این خانواده افزوده می شوند.

از جمله جدیدترین تجهیزات خانه هوشمند معرفی شده توسط تولیدکنندگان برتر دنیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستیار صوتی:

این گجت هوشمند توسط قول های تکنولوژی گوگل، اپل و آمازون به بازار عرضه شده است. شرکت آمازون دستیار صوتی خود را با نام ALEXA به بازار تجهیزات خانه هوشمند معرفی کرده است. در حال حاضر مدل های مختلفی از دستیار صوتی آمازون در بازار موجود است. شرکت گوگل نیز دستیار صوتی خود را ابتدا بر روی گوشی های تلفن همراه هوشمد عرضه کرد و سپس گجت هوشمند Google Home را به عنوان دستیار صوتی مستقل به بازار عرضه کرد. شرکت اپل نیز ابتدا به معرفی دستیار صوتی SIRI بر روی تلفن های هوشمند خود پرداخت و سپس گجت هوشمند Apple Home Kit را به عنوان دستیار صوتی به بازار عرضه کرد.

سیستم امنیتی هوشمند:

سیستم امنیتی هوشمند شامل بخش های مختلفی است. همچنین تولیدکنندگان مختلف در معرفی سیستم های امنیتی هوشمند خود، گجت های متنوعی را به مشتریان عرضه کرده اند. از جمله گجت های هوشمند موجود در سیستم امنیتی هوشمند می توان به دوربین هوشمند، قفل هوشمند، سنسورهای درب و پنجره و … اشاره کرد.

ترموستات هوشمند:

بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ دنیا اقدام به تولید ترموستات هوشمند می کنند. این گجت های هوشمند علاوه بر اینکه از راه دور و با ارتباط اینترنتی کنترل می شوند، به صورت محلی نیز قابل کنترل هستند.

سیستم های کنترل روشنایی و تجهیزات الکتریکی هوشمند

اگرچه روز به روز بر تعداد گجت های هوشمند تولید شده در قالب تجهیزات خانه هوشمند افزوده می شود، اما گجت های جدید تولید شده هرگز نتوانسته اند مانند مانند تجهیزات کنترل روشنایی و وسایل الکتریکی فراگیر شوند.

از جمله دلایل این امر می توان به قیمت بالا و محدودیت های موجود در استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به عنوان مثال دستیار های صوتی معرفی شده به بازار تنها از 4 یا 5 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کنند که محدودیت بزرگی به شمار می رود. علاوه بر این قیمت بالایی نیز دارند.

تجهیزات خانه هوشمند که در زمینه هوشمندسازی سیستم روشنایی و کنترل وسایل الکتریکی به بازار عرضه شده اند شامل کلید هوشمند کنترل روشنایی، عملگر هوشمند (رله هوشمند)، پریز هوشمند و سیستم کنترل مرکزی هوشمند اشاره کرد. همچنین برخی از تولیدکنندگان اقدام به تولید کنترلر دینامیک هوشمند کرده اند.

در ادامه به معرفی هریک از تجهیزات خانه هوشمند می پردازیم.

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان گلدوِر

دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند

قلب تپنده خانه هوشمند دستگاه کوچکی است که راتباط سایر تجهیزات خانه هوشمند را با یکدیگر برقرار می کند. دستگاه کنترل مرکزی با نام های دیگری از جمله هاب مرکزی و گِیت وِی نیز شناخته می شود.

ارتباط دستگاه کنترل مرکزی با سایر تجهیزات خانه هوشمند گلدوِر به صورت بی سیم برقرا می شود. همچنین ارتباط دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند با نرم افزار کاربردی خانه هوشمند نصب شده بر روی تلفن همراه از طریق پیامک و اینترنت برقرار می شود.

دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند

نرم افزار کاربردی خانه هوشمند

نرم افزار کاربردی خانه هوشمند رابط کاربری بین مصرف کننده و تجهیزات خانه هوشمند است. این نرم افزار کاربردی امکان تعریف سناریوهای مختلف را به کاربر می دهد همچنین کاربر را قادر می سازد تا از هر نقطه دنیا و با اتصال به اینترنت سیستم روشنایی و دستگاه های الکتریکی موجود در خانه یا محل کار را کنترل کند.

کنترل تجهیزات هوشمندسازی ساختمان گلدوِر با موبایل

نرم افزار کاربردی خانه هوشمند گلدوِر امکان برقراری ارتباط با دستگاه کنترل کننده مرکزی از طریق پیامک را نیز داراست. این امر سبب افزایش کارایی در دسترس بودن سیستم می شود.

کلید هوشمند کنترل روشنایی

از جمله دیگر تجهیزات خانه هوشمند گلدوِر اگرچه بیشتر تولیدکنندگان اقدام به تولید کلید لمسی هوشمند کرده اند، اما گروهی از تولیدکنندگان اقدام به معرفی کلیدهای هوشمند غیر لمسی کرده اند.

برخی از کاربران ترجیح می دهند در استفاده از سیستم خانه هوشمند نیز کار با کلیدهای فشاری سنتی را تجربه کنند. از اینرو برخی تولید کنندگان اقدام به تولید کلیدهای هوشمند فشاری کرده اند.

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان گلدوِر - کلید لمسی هوشمند

کلید هوشمند کنترل روشنایی گلدوِر در دو نوع کلید لمسی هوشمند و کلید هوشمند فشاری تولید و به بازار عرضه شده است. شما می توانید براساس نیاز و سلیقه خود کلید هوشمند مورد نیاز خود را تهیه کنید.

کلید هوشمند کنترل روشنایی، از طریق دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند به نرم افزار کاربردی خانه هوشمند نصب شده بر روی تلفن همراه متصل شده و به شما امکان می دهد از هر جای دنیا لامپ خود را خاموش یا روشن کنید.

عملگر هوشمند

این وسیله کوچک و کاربردی قابلیت های زیادی دارد. عملگر هوشمند قادر است پریز سنتی شما را به پریز هوشمند تبدیل کند. از سوی دیگر می تواند به عنوان یک گجت مستقل در کنترل شیر برقی، سیستم گرمایش و سیستم سرمایش و … عمل کند.

ماژول عملگر هوشمند می تواند تجهیزات خانه هوشمند گلدوِر شما را کامل کند و به تمام نیازهایی که از خانه هوشمند دارید پاسخ دهد.

کنترلر هوشمند دینامیک

شاید شما هم دوست داشته باشید علاوه بر کنترل تجهیزات خانه هوشمند از طریق تلفن همراه، در داخل خانه یا محل کار نیز امکان کنترل همزمان تجهیزات خانه هوشمند برای شما فراهم باشد.

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان گلدوِر - کنترلر دینامیک

برای انجام این کار می توانید از کنترلر هوشمند دینامیک استفاده کنید. این کنترلر هوشمند دارای یک صفحه لمسی 7 یا 10 اینچی است و امکان کنترل کلیه تجهیزات خانه هوشمند به صورت یکجا را به شما می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات خانه هوشمند می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بازگشت به بالای صفحه