رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

مزایای استفاده از خانه هوشمند برای سالمندان

در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از خانه هوشمند برای سالمندان پرداخته شده است. قبلا در مقاله “همه آنچه باید در مورد خانه هوشمند بدانید” به بیان مزایای خانه هوشمند به صورت عمومی پرداختیم

در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از خانه هوشمند برای سالمندان خواهیم پرداخت.

به صورت خلاصه، خانه هوشمند مکانی است که در آن کلیه فعالیت های مورد نیاز کاربر از طریق یک نرم افزار کاربردی که بر روی تلفن هوشمند کاربر نصب شده است، انجام می شود.

خانه هوشمند برای سالمندان

در ادامه به بررسی بخش های مختلف خانه هوشمند و مزایای آن برای سالمندان می پردازیم.

سیستم روشنایی:

سیستم روشنایی از جمله مهمترین بخش های هر خانه ای است که حتی تصور نبودن آن انسان را آزار می دهد. در ساعات زیادی از شبانه روز روشن کردن لامپ ها ضروری است.

جهت روشن کردن لامپ در حالت عادی، باید به محل نصب کلید مراجعه کنید و کلید را به صورت دستی روشن یا خاموش کنید.

خانه هوشمند برای سالمندان

حالتی را در نظر بگیرید که کلید لامپ در فاصله زیادی از شما قرار دارد (مثلا داخل حیات) در این صورت روشن کردن لامپ شما را به زحمت خواهد انداخت.

از مزایای خانه هوشمند برای سالمندان، توانایی کنترل سیستم روشنایی از طریق تلفن همراه هوشمند است. با نصب سیستم خانه هوشمند برای سالمندان، آن ها قادر خواهند بود به راحتی و با کمترین زحمت سیستم روشنایی را فعال یا غیر فعال کنند.

سیستم سرمایش و گرمایش:

استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش در زمان های مختلف سال ضروری است. روشن یا خاموش کردن این سیستم ها نیز مانند سیستم روشنایی نیاز به مراجعه به محل دستگاه و … دارد.

با نصب یک رله هوشمند بر روی سیستم سرمایش و گرمایش، سالمندان عزیز قادر خواهند بود به راحتی از طریق تلفن همراه هوشمند وسایل سرمایشی و گرمایشی خود را روشن یا خاموش کنند.

تعریف سناریو و کنترل همزمان:

به عنوان مثال زمانی که می خواهید یک مهمانی برگزار کنید نیاز دارید که همه لامپ ها را روشن کنید.

یا صبح که از خواب بیدار می شوید می خواهید پرده اتاق را جمع و چایساز را روشن کنید.

با استفاده از خانه هوشمند برای سالمندان، سالمندان قادر خواهند بود تمام فعالیت های مورد نیازشان در ابتدای صبح را به راحتی با اجرای یک سناریو انجام دهند.

تعریف سناریو در نرم افزار کاربردی تلفن همراه بسیار راحت است و برای فعال یا غیر فعال کردن سناریو کافی است یکبار صفحه تلفن همراه خود را لمس کنید.

سیستم امنیتی:

سیستم خانه هوشمند، امکان استفاده از یک سیستم امنیتی را نیز فراهم می کند.  سیستم خانه هوشمند گلدوِر به عنوان یک سیستم امنیتی پایه نیز عمل می کند.

با این امکانات خیال شما از داشتن یک خانه هوشمند برای سالمندان که همه نیازهای آن ها را برآوره می کند راحت خواهد شد.

بازگشت به بالای صفحه