رد کردن لینک ها

خانه هوشمند و کنترل سیستم روشنایی با موبایل

امتیاز این نوشته

شاید کنترل سیستم روشنایی با موبایل برای شما هم هیجان انگیز باشد. تصور کنید که در سفر به سر می برید و تصمیم می گیرید که سیستم روشنایی خانه خود را فعال یا غیرفعال کنید.

به عنوان مثال دوست دارید جهت افزایش امنیت، حضورتان در منزل را شبیه سازی کنید. در این صورت چنانچه بخواهید به روش سنتی عمل کنید، باید از فردی آشنا بخواهید که ابتدای شب لامپ های خانه شما را روشن، و در انتهای شب آن ها را خاموش کند.

این حالت در شرایطی امکان پذیر است که شما آشنایی داشته باشید که در نزدیکی خانه یا دفتر کار شما سکونت داشته باشد.

حالتی را در نظر بگیرید که در حال استراحت در تختخواب هستید و باید برای خاموش کردن لامپ بلند شوید….

کنترل سیستم روشنایی با موبایل در تختخواب

اما پیشرفت تکنولوژی امکان کنترل سیستم روشنایی با موبایل را برای شما فراهم کرده است. با استفاده از سیستم خانه هوشمند قادر خواهید بود کنترل سیستم روشنایی با موبایل را انجام دهید.

چنانچه با خانه هوشمند آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم مقاله ” خانه هوشمند چیست” را بخوانید تا با خانه هوشمند آشنا شوید.

کنترل سیستم روشنایی با موبایل

برای کنترل سیستم روشنایی با موبایل ملزم به استفاده از کلید هوشمند هستید. کلید هوشمند در انواع مختلف ساخته می شود اما محبوب ترین کلید هوشمند، کلید لمسی هوشمند است.

کلید لمسی هوشمند بخشی از اکوسیستم خانه هوشمند است که برای کنترل سیستم روشنایی مورد استفاده قرار می گیرد. کلید هوشمند و سایر اجزای خانه هوشمند در یک لایه ارتباطی با کنترل کننده مرکزی (گِیت وِی) در ارتباط هستند.

از طرف دیگر کلید هوشمند با لامپ یا سایر تجهیزات روشنایی از جمله مهتابی، نور مخفی و … در ارتباط است.

کلید هوشمند نقش عملگر را در شبکه خانه هوشمند بازی می کند و به وسیله آن است که تجهیزات به صورت محلی یا از راه دور خاموش یا روشن می شوند.

در سوی دیگر کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند، کاربر قرار دارد که از طریق یک نرم افزار کاربردی خانه هوشمند (اپلیکیشن خانه هوشمند) با کنترل کننده مرکزی در ارتباط است.

برای کنترل سیستم روشنایی با موبایل، کاربر ابتدا نرم افزار کاربردی خانه هوشمند را بر روی موبایل خود نصب می کند. سپس بخش های مختلف سیستم خانه هوشمند از جمله سیستم روشنایی را برای نرم افزار تعریف می کند.

سپس جهت کنترل سیستم روشنایی با موبایل کافی است کاربر وارد نرم افزار کاربردی خانه هوشمند در موبایل خود شده و تغییر وضعیت (روشن یا خاموش) کلید هوشمند مورد نظر را انتخاب کند.

به همین راحتی با استفاده از سیستم خانه هوشمند می توانید از کنترل سیستم روشنایی با موبایل لذت ببرید.

از این پس قادر خواهید بود در هر زمان و هر مکان با استفاده از موبایل سیستم روشنایی منزل یا محل کار خود را کنترل کنید.

چنانچه در سفر هستید، با استفاده از نرم افزار کاربردی موبایل خود سیستم روشنایی خود را روشن یا خاموش کنید و حضور خود در منزل را شبیه سازی کنید.

کنترل سیستم روشنایی با موبایل در سفر

لذت کنترل سیستم روشنایی با موبایل تنها به سفر محدود نمی شود. حتی زمانی که در منزل خود هستید و به عنوان مثال در رختخواب به سر می برید، به راحتی می توانید با موبایل سیستم روشنایی خانه خود را کنترل کنید.

البته کنترل سیستم روشنایی با موبایل تنها یکی از مزایا و قابلیت های شگفت انگیز خانه هوشمند است. با استفاده از خانه هوشمند می توانید کنترل کلیه تجهیزات الکتریکی را با استفاده از موبایل انجام دهید.

پس دست به کار شوید و همین امروز با نصب سیستم خانه هوشمند در منزل یا محل کار خود، کنترل سیستم روشنایی با موبایل را تجربه کنید.

به نظر شما به جز مثال های یاد شده در این مقاله، چه مثال هایی از کاربرد کنترل سیستم روشنایی با موبایل می توان بیان کرد؟

نظرات خود را در انتهای صفحه با ما و سایر علاقه مندان خانه هوشمند در ارتباط بگذارید…

بازگشت به بالای صفحه