رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

رله هوشمند ساختمانی چه نقشی در خانه هوشمند دارد؟

رله هوشمند ساختمانی از جمله تجهیزات مورد استفاده در ساختمان هوشمند است که نقش مهم و اثرگذاری در کنترل خان هوشمند بازی می کند.

مشاوره خرید رله هوشمند ساختمانی

این رله ها در کنار پیچیدگی های مختلف مربوط به طراحی که دارند، عملکرد آن ها از دید کاربر بسیار ساده است. این رله ها به کاربر امکان می دهند وسایل الکتریکی خانه هوشمند را به راحتی کنترل کند.

اگر با خانه هوشمند و طرز کار آن آشنا نیستید، پیشنهاد می کنم قبل از مطالعه ادامه مطلب مقالات خانه هوشمند چیست؟ و عملکرد خانه هوشمند چگونه است را بخوانید.

رله هوشمند جهت کنترل کلیه دستگاه هایی که امکان کنترل آن ها با قطع یا وصل کردن جریان برق وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.


  • با موبایل چای بخورید !!!

به عنوان مثالی ساده از کاربرد رله هوشمند می توان کنترل دستگاه چای ساز را مثال زد. با اتصال رله هوشمند به دستگاه چای ساز، به راحتی می توانید از طریق نرم افزار کاربردی خان هوشمند که بر روی موبایل شما نصب می شود، برای خودتان چای درست کنید.

جهت استفاده از این قابلیت فوق العاده کافی است کلید روشن – خاموش چایساز همیشه در حالت فعال باشد. تنها زحمت که شما باید بکشید ریختن آب داخل چایساز است.


  • با موبایل باغچه را آبیاری کنید …

از جمله کاربردهای دیگر رله هوشمند ساختمانی، کنترل سیستم آبیاری باغچه است. با نصب یک عدد شیربرقی به جای شیر معمولی در مسیر آب و اتصال یک رله هوشمند به شیر برقی، به راحتی با موبایل باغچه را آبیاری کنید.

کاربرد رله هوشمند در ساختمان

کافی است وارد نرم افزار کاربردی شوید و رله هوشمند متصل به شیر برقی را فعال کنید.


  • رله هوشمند ساختمانی غذای شما را گرم می کند…

تعجب نکنید با استفاده از رله هوشمند می توانید غذای تان را گرم کنید. کافی است در زمان مورد نظر مایکروفر را از طریق رله هوشمند متصل شده به آن، راه اندازی کنید.


  • گرمایش و سرمایش با موبایل !!!

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به دلیل سفر یا … مدت طولانی در منزل نباشید. در این مواقع عموما گرم یا سرد بودن هوای خانه آزاردهنده است. بعضی ها برای رهایی از این شرایط، هنگام خروج از منزل سیستم گرمایشی یا سرمایشی را خاموش نمی کنند. این راهکار نادرست سبب افزایش هزینه برق مصرفی و همچنین مستهلک شدن سیستم های گرمایشی و سرمایشی می شود.

کاربرد رله هوشمند ساختمانی
کنترل کولر با رله هوشمند ساختمانی

راهکار درست این موضوع استفاده از رله هوشمند ساختمانی است. با استفاده از رله هوشمند ساختمانی می توانید در زمان مناسب و از طریق تلفن همراه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی را روشن یا خاموش کنید.

حتی برای شرکت و یا محیط تجاری نیز می توانید از این قابلیت استفاده کنید.


  • کنترل درب پارکینگ و درب ورودی ساختمان

با اتصال درب پارکینگ به رله هوشمند ساختمانی قادر خواهید بود درب پارکینگ را از طریق تلفن همراه کنترل کنید. علاوه بر این می توانید درب آپارتمان را نیز از طریق رله هوشمند ساختمانی کنترل کنید. لازم به ذکر است در این حالت امکان باز و بسته کردن درب با کلید نیز وجود دارد.


  • دیگر نگران بستن شیر اصلی گاز و آب نباشید

در صورت نصب یک شیر برقی به جای شیر اصلی گاز و آب، به راحتی می توانید این شیرها را از طریق موبایل باز و بسته کنید. کافی است یک رله هوشمند ساختمانی به شیر برقی متصل کنید تا از طریق تلفن همراه قابل کنترل باشد.

موارد ذکر شده در بالا تنها بخشی از کاربردهای رله هوشمند ساختمانی است. ده ها و یا شاید صدها مثال دیگر از این دست می توان برای عملکرد رله های هوشمند ساختمانی بیان کرد.

آیا زمان آن نرسیده که هوشمند زندگی کنیم؟

خوشحال می شویم نظرات و تجربیات ارزشمندتون رو برای ما و مخاطبان مون در پایین همین برگه به اشتراک بگذارید.

بازگشت به بالای صفحه