رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

12 نکته که قبل از خرید کلید لمسی باید به آن ها توجه کنید 

قبل از بیان نکات مربوط به خرید کلید لمسی (هوشمند)، ابتدا معرفی مختصری از کلیدهای لمسی داریم:

به طور کلی کلید لمسی کنترل روشنایی به دو دسته کلید لمسی ساده و کلید لمسی هوشمند تقسیم می شوند. کلید لمسی ساده عملکردی مشابه کلیدهای سنتی دارد اما ظاهری زیبا و جذاب دارد که می تواند دکوراسیون داخلی شما را متحول کند.

مشاوره خرید کلید لمسی

اما کلید لمسی هوشمند عملکرد و ساختار پیچیده تری دارد. به طور خلاصه کلید لمسی هوشمند جهت کنترل تمام تجهیزات روشنایی در خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. این کلیدها علاوه بر ظاهر زیبا و چشم نواز، کارایی خوبی را به کاربران ارائه می دهند.

با استفاده از این کلیدها امکان کنترل سیستم روشنایی به صورت محلی (با استفاده از کلید) و همچنین با استفاده از موبایل فراهم می شود. برای کنترل سیستم روشنایی از طریق موبایل لازم است پس از نصب کلید لمسی هوشمند و اتصال آن به لامپ مورد نظر، باید کلید برای نرم افزار کاربردی و کنترل کننده مرکزی تعریف شود.

پس از تعریف کلید در نرم افزار کاربردی، آیکون های مربوط به کلید در نرم افزار نمایش داده می شود. برخی از تولیدکنندگان از جمله گلدوِر امکان تعریف کردن آیکون های دلخواه برای هر مورد در نرم افزار کاربردی را به کاربر می دهند. این قابلیت کمک می کند تجربه کاربری بهتری داشته باشید.

برای کنترل سیستم روشنایی، کافی است وارد نرم افزار کاربردی خانه هوشمند شده و آیکون مربوط به کلید مورد نظر را لمس کنید.


نکاتی که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن ها دقت کنید

 • جنس رویه:

اولین نکته ای که در خرید کلید لمسی به آن توجه کنید، جنس رویه است. کلیدهای لمسی (هوشمند) با جنس رویه های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. از پلاستیک های معمولی گرفته تا شیشه کریستال و چوب. عموما هنگام خرید کلید لمسی (هوشمند)، به رنگ و ظاهر آن توجه بیشتر توجه می کنیم و به اینکه دکوراسیون داخلی ما را تکمیل کنند. اما نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنیم جنس رویه کلید است. بهتر است کلیدهایی را انتخاب کنید که جنس رویه آن ها ضدخش باشد، چرا که با خش شدن رویه کلید از زیبایی آن کاسته می شود.

 • خدمات پس از فروش:

برخلاف کلیدهای روشنایی سنتی که ساختار و مکانیزم عملکرد نسبتا ساده ای دارند، کلیدهای لمسی (هوشمند) مکانیزم عملکرد و ساختار الکترونیکی پیچیده ای دارند. از اینرو ممکن است در طول عمر مفیدشان دچار مشکلاتی بشوند و نیاز به تعمیر یا … پیدا کنند. با توجه به هزینه پرداخت شده برای این کلیدها، تعویض کردن کلید معیوب هزینه بالایی دارد. علاوه بر این در صورتی که حتی هزینه تعویض را به جان بخریم، از تفاوت احتمالی ظاهر کلید جدید با کلیدهای قبلی نمی توان چشم پوشی کرد!!!

بنابراین بهتر است کلیدهایی را خریداری کنید که دارای خدمات پس از فروش واقعی و مطمئن هستند.

 • تکنولوژی به کاربرده شده برای محل های لمس:

صفحات لمسی تکنولوژی های متفاوتی دارند. بهترین نوع صفحات لمسی، صفحات لمسی خازنی هستند؛ بنابراین بهتر است کلیدهای با صفحه لمسی خازنی تهیه کنید.

 • تنظیم حساسیت محل های لمس:

با توجه به تفاوت در جنس رویه کلیدها، میزان حساسیت صفحه لمسی باید به گونه ای تنظیم شود که متناسب با ضخامت و جنس رویه کلید باشد. از سوی دیگر حساسیت کلید باید به گونه ای تنظیم شود که حتی کودکان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

چنانچه تنظیم حساسیت تاچ در این کلید ها به درستی صورت نگیرد، ممکن است در استفاده از آن ها دچار مشکلاتی بشویم.

 • طراحی ارگونومیک محل های لمس:

بسیار مشاهده می شود که برخی تولیدکنندگان، کیفیت را فدای کاهش هزینه تولید می کنند. در برخی مدل های کلید لمسی موجود در بازار، محل های لمس فاصله مناسبی از یکدیگر ندارند؛ بنابراین هنگام لمس یکی از محل های لمس ممکن است محل لمس دیگر نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. بنابراین مهم است کلید لمسی (هوشمند) بخریم که از طراحی ارگونومیک متناسب با اندازه انگشت انسان برخوردار باشد.

 • توسعه پذیر بودن:

اغلب اصطلاح توسعه پذیر بودن برای اتوماسیون خانه هوشمند به کار برده می شود، اما توسعه پذیر بودن حتی برای کلیدهای لمسی غیر هوشمند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرض کنید با توجه به بودجه تعیین شده برای کار، در نظر داریم امسال کلیدهای پذیرایی را با کلیدهای لمسی تعویض کنیم و سال آینده سایر کلیدهای استفاده شده در منزل را تعویض کنیم. سوال مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا سال آینده می توانم کلیدهایی مشابه آنچه امسال خریداری کرده ام پیدا کنم؟

قابلیت توسعه پذیر بودن برای اغلب محصولات تعریف نمی شود چرا که تولیدکنندگان همه ساله محصولات جدیدی عرضه می کنند و احتمال موجود بودن مدل های قدیمی در انبار زیاد نیست.

تنها راهکاری که می توان برای این موضوع ارائه کرد این است که کلید لمسی (هوشمند) مورد نظر را از شرکتی بخریم که در صورت نیاز بتواند به صورت سفارشی آن را برای ما تولید کند.

 • طراحی متناسب با سلیقه شما:

برخی از تولیدکنندگان کلید لمسی (هوشمند) طراحی های متنوعی برای ظاهر کلید ارائه می کنند و برخی دیگر تنها یک یا دو مدل به بازار عرضه کرده اند. اما تعداد کمی از تولیدکنندگان قادرند محصولات سفارشی متناسب با سلیقه مشتری تولید کنند. چنانچه به ظاهر کلیدها اهمیت می دهید، بهتر است خرید کلید لمسی را از این تولیدکنندگان انجام دهید

 • نصب آسان:

نصب برخی از کلیدهای لمسی (هوشمند) نیاز به خرابکاری دارد. چنانچه کلید به گونه ای طراحی شده باشد که در قوطی کلید خاصی قابل نصب باشد، برای نصب کلید در ساختمان های در حال استفاده، نیاز به تخریب و عوض کردن قوطی کلید است. اما برخی تولیدکنندگان کلیدهای لمسی (هوشمند) تولید می کنند که در همه قوطی کلیدها قابل نصب و بهره برداری است. پس اگر برای ساختمان در حال استفاده می خواهید کلید لمسی (هوشمند) بخرید به دنبال محصولاتی باشید که در قوطی کلیدهای سنتی نیز قابل نصب باشند.

 • کلید لمسی هوشمندی بخرید که نیاز به سیم کشی ندارد:

این مورد تنها در مورد خرید کلید لمسی هوشمند قابل بررسی است. در برخی از سیستم های خانه هوشمند ارتباط بین نودهای مختلف سیستم از نوع ارتباط سیمی است. در صورت استفاده از این محصولات، علاوه بر هزینه زیاد سیم کشی احتمال بروز اشکال در سیم کشی و از کارافتادن شبکه نیز وجود دارد.

همچنین چنانچه بخواهید این کلیدها را در مکان های در حال استفاده نصب کنید، نیاز به خرابکاری و سیم کشی مجدد است. بنابراین بهتر است از کلیدهای با ارتباط بی سیم استفاده کنید.

 • توان مصرفی:

با توجه به مدارات الکترونیکی استفاده شده در کلید لمسی (هوشمند) بر خلاف کلیدهای سنتی، این کلیدها توان الکتریکی مصرف می کنند.

چنانچه کلید لمسی (هوشمند) از طراحی خوبی برخوردار نباشد یا قطعات غیر استاندارد و پر مصرف در آن به کار برده شده باشد، توان مصرفی زیادی خواهد داشت.

خرید کلید لمسی
هنگام خرید کلید لمسی به مصرف برق آن دقت کنید

توان مصرفی کلید به منزله افزایش مصرف برق ماهانه و به طبع آن افزایش مبلغ قبض برق می شود. در بازار کلیدهایی موجود هستند که به دلیل طراحی مناسب و استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت توان مصرفی بسیار پایینی دارند.

 • کلید لمسی (هوشمند) استاندارد بخرید:

متاسفانه اغلب برندهای موجو در بازار محصولات استاندارد عرضه نمی کنند. در زمینه تولید محصولات الکترونیکی استانداردهای بین المللی و داخلی زیادی وجو دارد.

شاید برخی ها معتقد باشند که استاندارد بودن محصول اهمیت چندانی ندارد اما استاندارد بودن محصولات الکترونیکی مستقیما با سلامتی شما در ارتباط است. به عنوان مثال اگر یک محصول الکترونیکی میزان تشعشعی بیش از حد استاندارد داشته باشد، در دراز مدت باعث بروز مشکلاتی برای افراد خانواده می شود. بنابراین بهتر است هنگام خرید کلید لمسی،محصولاتی را خریداری کنید که استانداردهای بین المللی و ملی را پاس کرده اند.

 • خرید کلید لمسی از تولیدکنندگان ایرانی:

البته این مورد را نه به عنوان یک نکته که به عنوان یک پیشنهاد با شما در میان می گذارم. چند مورد از نکاتی که بیان شد از جمله توسعه پذیر بودن، طراحی سفارشی و … تنها در صورتی فراهم می شوند که شما از تولیدکنندگان ایرانی خرید کنید.

خوشبختانه شرکت های مختلفی در سطح ایران اقدام به تولید این تجهیزات می کنند. اما دقت کنید که در خرید محصول ایرانی هم به نکات گفته شده در بالا دقت کنید…

اگر شما هم نکته مهمی که باید در خرید کلید لمسی (هوشمند) با آن توجه کرد را کشف کرده اید در پایین همین مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید …

نظرات

 1. ارسال نظر

  لطفا بفرمایید که آیا محصولات گلدوِر گارانتی دارند؟
  در رابطه با شرایط گارانتی محصولات توضیح دهید که به چه صورت ارایه میگردد ؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام و عرض ارادت
   تمام محصولات تولید شده توسط گلدوِر از جمله کلید لمسی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.
   شرایط گارانتی محصولات به شکل زیر است:
   یک سال گارانتی تعویض از تاریخ فروش در صورت بروز اشکالات ذاتی
   2 سال تعمیرات رایگان
   2 سال خدمات پس از فروش
   تمامی محصولات خانه هوشمند گلدوِر مجموعا به مدت 5 سال گارانتی و خدمات پس از فروش تضمین شده دارند.

   پیوند یکتا
 2. ارسال نظر

  سلام وقتتون بخیر.برای ساختمان در حال استفاده می خواهم کلید لمسی (هوشمند) بخرم، آیا کلید های گلدوِر در قوطی کلیدهای سنتی نصب میشه؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام و عرض ادب
   کلید لمسی گلدوِر به گونه ای طراحی شده است که قابل نصب در قوطی کلیدهای سنتی و مدرن است. چنانچه قصد خرید کلید لمسی دارید، با خیال راحت می توانید از کلیدهای لمسی ساده و هوشمند گلدوِر در ساختمان های در حال استفاده و ساختمان های در حال ساخت استفاده کنید. چنانچه نیاز به مشاوره قبل از خرید داشتید، همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

   پیوند یکتا
 3. ارسال نظر

  با سلام آیا میشه به صورت سفارشی از شرکت گلدور خواست تا کلید لمسی برای پنکه سقفی برا مون درست کنه؟؟؟

  چون کلید لمسی برای پنکه سقفی تو بازار پیدا نکردم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام وقت بخیر
   لطفا جهت بررسی بهتر موضوع ، درخواست خود را از طریق تماس تلفنی با مشاوران فنی شرکت مطرح نمایید

   پیوند یکتا
 4. ارسال نظر

  سلام خسته نباشید. راجع به خدمات پس از فروش محصولات شرکتتون میشه بیشتر توضیح بفرمایید؟

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام وقت بخیر
   ما نسبت به کیفیت محصولات گلدوِر ایمان داریم. به همین دلیل کلیه محصولات تولیدی شرکت گلدوِر شامل کلید لمسی، کلید لمسی هوشمند، گیت وِی و رله های هوشمند شامل گارانتی به ترتیب زیر هستند:
   1 سال تعویض رایگان
   2 سال تعمیر رایگان
   2 سال پشتیبانی تعمیر
   که مجموعا شامل 5 سال خدمات پس از فروش می شود

   پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه