کلید برق لمسی

کلید برق لمسی از جمله جدیدترین تجهیزات معرفی شده در حوزه صنعت ساختمان است. این کلیدها علاوه بر اینکه کنترل روشنایی را انجام می دهند، یک المان دکوراتیو هستند

از جمله جدیدترین تجهیزات مورد استفاده در ساختمان ها می توان به کلید برق لمسی اشاره کرد. این کلیدها جایگزین کلیدهای سنتی کنترل روشنایی می شوند. این کلیدها علاوه بر کنترل روشنایی، زیبایی خاصی به محیط کار و زندگی شما می بخشند. اگر به دنبال تغییری کم هزینه و چشم نواز در دکوراسیون داخلی خود هستید، این کلیدها پیشنهاد جذابی برای شما هستند. در این مقاله به بررسی انواع کلید برق لمسی می پردازیم. با من همراه باشید.

کلید برق لمسی چیست؟

کلید لمسی وسیله ای برای کنترل روشنایی است که از تکنولوژی صفحات لمسی برای کنترل روشنایی استفاده می کند. کلیدهای سنتی جریان برق را با تغییر وضعیت یک کنتاکت مسی کنترل می کنند. وضعیت کنتاکت با فشار انگشت کاربر تغییر می کند. تغییر وضعیت کنتاکت سبب قطع یا وصل شدن جریان برق و در نتیجه خاموش و روشن شدن لامپ می شود.

کلید لمسی اما فرآیند متفاوتی را برای تغییر وضعیت لامپ انجام می دهد. جهت درک بهتر این فرآیند لازم است کمی با ساختار و مکانیزم عملکرد کلید لمسی آشنا شوید.

ساختار کلید لمسی

ساختار کلید لمسی را می توان به دو بخش عملکردی مجزا تقسیم کرد. این دو بخش را در اصطلاح مدار فرمان و مدار قدرت می نامند. وظیفه مدار فرمان همانگونه که از اسمش بر می اید صدور فرمان های کنترلی است. مدار قدرت نیز وظیفه کنترل جریان برق شهر را بر عهده دارد. فرمان کاربر توسط صفحات حساس به لمس صادر می شود. سپس پردازنده کلید فرمان های دریافت شده را آنالیز و دستورالعمل کاربردی را برای مدار قدرت ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!