کلید و پریز لمسی

هنگام خرید کلید و پریز لمسی لازم است به نکات مهمی توجه کنید. در این مقاله به بررسی و بیان این نکات پرداخته شده است

از جمله تجهیزات جدیدی که در زمینه صنعت ساختمان به شدت مورد استقبال واقع شده اند، می توان به کلید و پریز لمسی اشاره کرد. این تجهیزات مدرن، در رنگ ها و طرح های متنوع و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز تولید می شوند. استفاده از این تجهیزات سبک زندگی شما را متحول می کند و دریچه ای رو به دنیای تکنولوژی برای شما باز می کند.

در این مقاله به بررسی این تجهیزات جدید و جذابیت های آن ها می پردازیم. با من همراه باشید.

کلید و پریز لمسی

دلیل نامگذاری این تجهیزات استفاده از تکنولوژی صفحات لمسی در تولید آن هاست. در کلیدهای مکانیکی از یک کنتاکت ساده برای تغییر وضعیت خروجی استفاده می شود. تغییر وضعیت کنتاکت با نیروی فشاری که کاربر بر روی اهرم کلید وارد می کند افاق می افتد. اما در کلید لمسی داستان کاملا متفاوتی را شاهد هستیم. این کلیدها از مدارات الکترونیکی به منظور تغییر وضعیت خروجی بهره می برند.

کلید و پریز لمسی گلدور

ساختار کلیدهای لمسی متشکل از یک مدار قدرت و یک مدار فرمان است. مدار فرمان وظیفه دریافت دستورات کاربر و ارسال آن برای مدار قدرت را بر عهده دارد. مدار قدرت نیز بخشی از کلید لمسی است که وظیفه کنترل جریان برق را بر عهده دارد. کلید و پریز لمسی از تکنولوژی صفحات لمسی در مدار فرمان خود بهره می برند و به همین نام نیز شناخته می شوند.

ذکر این نکته ضروری است که عموما در طراحی پریزها به دلیل نحوه عملکردشان از صفحات لمسی استفاده نمی شود. بنابراین منظور از پریز لمسی، پریزهایی است که رویه و شکل آن ها مشابه کلیدهای لمسی است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که عدم هماهنگی پریزها و کلیدها در یک ساختمان، زیبایی و هماهنگی آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

جنس رویه

بیشترین چیزی که در هماهنگی کلید و پریزها تاثیرگذار است، جنس رویه آن هاست. مواد مختلفی به عنوان رویه کلید لمسی مورد استفاده قرار می گیرند که از آن جمله می توان به شیشه، چوب و پلکسی اشاره کرد. به عنوان مثال کلید لمسی گلدور با رویه کریستال تولید می شود. شما می توانید پریزهای گلدور را با رویه کریستال یا رویه شبه کریستال سفارش دهید. علاوه بر جنس، رنگ رویه کلید و پریزها نیز با هم هماهنگ هستند.

ارتفاع از سطح دیوار

عامل مهم دیگری که در هماهنگی کلید و پریز لمسی تاثیرگذار است، ارتفاع آن از سطح دیوار است. کلید و پریزهای نصب شده با دیوار هم سطح نیستند. تفاوت در ارتفاع کلیدها و پریزها از سطح دیوار سبب ایجاد ناهماهنگی شده و بر زیبایی محیط تاثیر نامطلوبی می گذارد. در طراحی پریزهای گلدور این نکته مورد توجه قرار گرفته است. کلیدها و پریزهای گلدور با ارتفاع کاملا یکسان از سطح دیوار تولید می شوند.

تنوع محصول

کلیدهای لمسی در انوع بسیار متنوعی تولید می شوند. علاوه بر تنوع رنگ و جنس رویه، تعداد پل کلیدها نیز دارای تنوع زیادی است. به عنوان مثال کلید لمسی گلدور در انواع یک پل تا 10 پل تولید و روانه بازار شده است. از سوی دیگر پریزها نیز تنوع های متفاوتی دارند.

از جمله انواع مختلف سوکت مورد استفاده در پروژه های ساختمانی می توان به سوکت تلفن، سوکت پریز، سوکت شبکه، سوکت آنتن و … اشاره کرد. با انتخاب کلید و پریز لمسی گلدور خیال شما از پوشش کامل همه نیازهایتان راحت خواهد بود.

جمع بندی

اگر قصد خرید کلید و پریز لمسی دارید، لازم است به چند نکته مهم توجه کنید. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، پریز لمسی عملا وجود خارجی ندارد و به دلیل هماهنگی با کلید لمسی با این نام شناخته می شود. به منظور هماهنگی بهتر کلیدها با پریزها، توجه به چند نکته ضروری است.

تشابه جنس رویه کلید و پریز، ارتفاع یکسان کلید و پریز از سطح دیوار پس از نصب شدن و تامین همه نیازهای پروژه (انواع سوکت مورد استفاده) از جمله نکات مهمی است که در هنگام انتخاب کلید و پریز لمسی باید مورد توجه قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید