رد کردن لینک ها

گیت وی چیست؟

دستگاه گِیت وِی را می توان به عنوان مغز متفکر و هسته مرکزی سیستم خانه هوشمند گلدوِر معرفی کرد. محل قرار گرفتن گیت وی در لایه میانی ساختار کنترلی است. دستگاه های کنترلی کاربر شامل تلفن همراه و پنل لمسی هوشمند از یک سو با این دستگاه در ارتباطند؛ و از سوی دیگر نودهای عمل کننده کلید هوشمند، رله هوشمند و … با گیت وِی در ارتباطند.

کلیه فرمان های کنترلی توسط کاربر برای گیت وی ارسال شده و گیت وی دستورات متناسب را به نودهای عمل کننده ارسال می کند. سپس نودهای عمل کننده، فیدبک اجرای دستورات را برای گیت وی ارسال کرده و گیت وی نیز پیغامی مبنی بر اجرای دستور به کاربر ارسال می کند.

گیت‌وی چه قابلیت‌هایی دارد؟

مغز متفکر گلدوِر به گونه ای طراحی شده است که در کنار زیبایی تمام نیازهای یک خانه هوشمند را برآورده می کند. گیت وِی گلدوِر به اینترنت متصل می شود. علاوه براین جهت اطمینان خاطر از دسترسی 100 درصدی کاربر به سیستم کنترل خانه هوشمند، به سیم کارت نیز مجهز شده است. با وجود برقراری ارتباط از طریق اینترنت و پیامک، احتمال عدم دسترسی کاربر به سیستم کنترلی به حداقل ممکن می رسد.

ارتباط گیت وِی با پنل لمسی هوشمند از طریق تکنولوژی WIFI و بدون نیاز به اینترنت انجام می شود. همچنین کاربر قادر است تا زمانی که در محدوده برد گیت وِی قرار دارد از طریق تلفن همراه خود نیز، بدون نیاز به اینترنت، دستورات کنترلی مورد نظر را اعمال کند.

جهت ارتباط گیت وِی با نودهای عمل کننده از تکنولوژی ارتباط رادیویی (RF) استفاده شده است. بر این اساس جهت نصب سیستم خانه هوشمند گلدوِر نیاز به سیم کشی دوباره وجود ندارد و سیستم خانه هوشمند گلدوِر را می توان در ساختمان های قدیمی (قبلا ساخته شده) و ساختمان های در حال ساخت نصب کرد.

ویژگی دیگری گیت وِی امکان استفاده از ارتباط باسیم است. برای مکان هایی که امنیت ارتباط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نیز در مکان هایی با زیربنای بیشتر از 200 متر، جهت اطمینان خاطر از برقراری ارتباط می توان از ارتباط باسیم استفاده کرد.

ارتباط گیت وی با سایر بخش های خانه هوشمند, کنترلر مرکزی خانه هوشمند

سیستم امنیتی:

قابلیت دیگر گیت وی این است که می تواند به عنوان یک سیستم امنیتی پایه عمل کند. گیت وِی به سنسور تشخیص حرکت مجهز شده است و در صورت فعال سازی حالت امنیتی، در صورت مشاهده هرگونه حرکت، سناریوی امنیتی خانه هوشمند گلدوِر فعال می شود.

گیت وی می تواند ورود دزد به خانه را از طریق پیامک و تماس تلفنی به کاربر اعلام کند. برقراری تماس و ارسال پیامک به 10 شماره مختلف امکان پذیر است. علاوه براین کاربر می تواند با طراحی سناریوهای مختلف حضور خود در خانه را شبیه سازی کند.

به عنوان مثال پس از تشخیص حضور دزد در خانه، لامپ های راهرو روشن شده و صدای شما که از قبل ضبط شده است پخش می شود. نتیجه اجرای این سناریو فرار کردن دزد خواهد بود. علاوه بر این امکان هشدار صوتی نیز برای گیت وِی تعریف شده است.

secure-GW

قابلیت دیگر گیت وِی فعال کردن حالت صرفه جویی در مصرف (Sleep Guard) است. با توجه به تعبیه شدن سنسور حرکت بر روی گیت وِی، کاربر می تواند با تعریف یک سناریو لامپ ها و سایر مصرف کننده ها را خاموش کند.

عملکرد سناریو بدین گونه است که در صورت عدم تشخیص حرکت در یک زمان مشخص که توسط کاربر تعیین می شود، لامپ ها و سایر مصرف کننده های مورد نظر خاموش می شوند.

به عنوان مثال اگر شما جلوی تلویزیون خوابتان ببرد یا فراموش کنید لامپ های پذیرایی را خاموش کنید، با فعال کردن حالت صرفه جویی در مصرف، گیت وِی پس از زمانی که شما تعیین می کنید لامپ ها و تلویزیون را خاموش می کند.

اگر هنوز سوالی دارید که پاسخ آن را پیدا نکرده اید، از طریق راه های ارتباطی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کنترلر مرکزی خانه هوشمند گلدوِر چه استانداردهایی دارد؟

  • استاندارد بین المللی IEC(International Electrotechnical Commission)

این موسسه بین المللی در زمینه تدوین کلیه استانداردهای مرتبط با الکترونیک، الکتریسیته، انتقال نیرو و … فعالیت می کند.

کنترلر خانه هوشمند تولید شده در شرکت طراحان فناوری گلدوِر دارای استاندارد سازگاری الکترومغناطیسی تجهیزات وایرلس IEC است. براساس این استاندارد، گِیت وِی تولیدی گلدوِر از سایر تجهیزات نویز نمی گیرند و علاوه بر این، برای سایر تجهیزات نویز مخرب ایجاد نمی کنند.

بنابراین احتمال تداخل در کارکرد تجهیزات خانه هوشمند گلدوِر و سایر تجهیزات وایرلس به حداقل ممکن رسیده است.

  • استاندارد CE

محصولاتی که واجد دریافت علامت CE می‌شوند،  از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گرفته و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود. محصولاتی که موفق به کسب نشان CE می شوند مجوز فروش در کشور های اتحادیه اروپا را در کنار سایر محصولات بومی خواهند داشت. کنترل کننده مرکزی تولید شده در شرکت گلدوِر  الزامات این استاندارد را پاس کرده است.

  • گلدوِر دوستدار محیط زیست:

کلیه قطعات الکترونیکی استفاده شده در تولید محصولات گلدوِر دارای استاندارد زیست محیطی

Restriction of Hazardous Substances (RoHS) هستند.

  • گواهی ساختمان سبز

محصولات تولیدی این شرکت بواسطه سناریو های قابل تعریف جهت صرفه جویی انرژی و اندازه گیری و نمایش مقدار مصرف انرژی شامل نماد Green Building میشوند

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول کلیک کنید
بازگشت به بالای صفحه