en -us

خانه هوشمند ایرانی یا خانه هوشمند خارجی؟

خانه هوشمند ایرانی یا خانه هوشمند خارجی؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد … . پاسخ به این سوال جنبه های بسیار زیادی دارد و تا حدود زیادی یه انتظارات شما از یک سیستم خانه هوشمند وابسته است.

در این مقاله سعی می کنیم جنبه های مختلف این انتخاب را برای شما بیان کنیم تا با چشم باز از بین خانه هوشمند ایرانی و خانه هوشمند خارجی یکی را انتخاب کنید.

قبل از انتخاب تجهیزات خانه هوشمند ایرانی یا خارجی باید یک نیازسنجی کامل بر روی خواسته های خود انجام دهید. پس از انجام نیاز سنجی نوبت به امکان سنجی می رسد.

تجهیزات خانه هوشمند ایرانی یا خارجی

قبلا در مقاله ” همه چیز درباره ی خانه هوشمند ” به بیان همه ی قابلیت های خانه هوشمند پرداختیم. قابلیت هایی از جمله کنترل سیستم روشنایی، کنترل سیستم آبیاری، کنترل شیر اصلی آب و گاز، کنترل سیستم نورپردازی نمای ساختمان و … .

علاوه بر این چنانچه از سیستم هوشمند برای مکانی غیر از منزل مسکونی استفاده کنید، قابلیت های متفاوتی از خانه هوشمند ایرانی یا خارجی را در دست خواهید داشت. اکنون به بیان نکات مهمی که در انتخاب برند تجهیزات خانه هوشمند باید به آن توجه کنید می پردازیم.

خانه هوشمند ایرانی یا خارجی مساله این است!!!

نکته اول: طراحی ظاهری

اولین چیزی که در انتخاب سیستم خانه هوشمند خود نمایی می کند طراحی ظاهری است. کلید لمسی هوشمند بخش جدایی ناپذیر سیستم خانه هوشمند است که به صورت مستقیم در معرض دید قرار دارد. بنابراین طراحی ظاهری کلید لمسی هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر کلید لمسی هوشمند کنترلر دینامیک هوشمند نیز نقش مهمی در زیبایی ظاهری خانه هوشمند شما دارد.

خانه هوشمند ایرانی یا خارجی؟نکته دوم: تجهیزات قابل کنترل

منظور از تجهیزات قابل کنترل، بخش های مختلف خانه است که به سیستم خانه هوشمند متصل شده اند. اغلب سیستم های هوشمندسازی ساختمان قابلیت کنترل سیستم روشنایی را دارند.

سایر بخش های قابل کنترل توسط سیستم سیستم خانه هوشمند عبارتند از:

  • پریز هوشمند
  • سیستم آبیاری هوشمند
  • شیر برقی هوشمند (قابل استفاده برای آب و گاز)
  • پرده برقی هوشمند
  • احضار آسانسور
  • کنترل درب پارکینگ
  • و …

قبل از خرید سیستم خانه هوشمند با تصمیم بگیرید به کدام یک از بخش های خانه هوشمند نیازمندید.

نکته سوم: هزینه به ازای نیاز

نکته سومی که در پاسخ به سوال خانه هوشمند ایرانی یا خارجی حائز اهمیت است، میزان هزینه خرید تجهیزات خانه هوشمند است. شکی نیست که تولیدکنندگان مختلف، کاربری های متنوعی از سیستم خانه هوشمند ارائه می دهند. برای داشتن هریک از این تجهیزات هزینه مشخصی باید از جانب شما پرداخت شود.

بنابراین بسیار مهم است که با یک بررسی دقیق میزان هزینه به ازای نیاز را بین تولیدککندگان مختلف مقایسه کنید. زمانی که یک قابلیت انحصاری توسط یک تولیدکننده عرضه می شود، میزان بودجه ای که شما برای هوشمندسازی ساختمان خود در نظر گرفته اید اهمیت پیدا می کند.

بنابراین با توجه به میزان بودجه خود و ارزش آپشن هایی که تولیدکنندگان به شما می دهند تصمیم گیری کنید. علاوه بر نکات یاد شده در این مقاله، نکات زیاد دیگری نیز می توان در این زمینه بیان کرد. شما چه نکته ای را برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید