کاربرد رله هوشمند در ساختمان هوشمند

جهت کنترل وسایل برقی از روش های مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال برای خاموش یا روشن کردن وسایل روشنایی از کلید استفاده می شود. در سیستم خانه هوشمند نیز این وظیفه بر عهده کلید هوشمند گذاشته شده است.

برخی از وسایل برقی با اتصال به پریز برق روشن می شوند. برای کنترل این دستگاه ها در سیستم خانه هوشمند از ماژول عملگر هوشمند استفاده می شود.

این رله هوشمند در واقع اتصال برق به پریز را تحت کنترل خود در می آورد. با استفاده از رله های هوشمند وسایلی از قبیل کولر، پکیج، شوفاژ و … از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند گلدوِر قابل کنترل می شوند.

رله هوشمند دو کانال مینی گلدور

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول با ما تماس بگیرید

ماژول رله گلدوِر 

یک ماژول کنترل کننده که قادر است مانند یک فیوز جریان برق را قطع یا وصل کنید. رله هوشمند با اتصال به اپلیکیشن خانه هوشمند امکان کنترل از هر جای دنیا را دارد. ماژول رله هوشمند (ماژول عملگر) گلدوِر در دو نوع مینی ماژول دو کانال و ماژول رله تابلویی 6 کانال عرضه می شوند.

هریک از این ماژول ها بنا بر نیاز مصرف کننده و با توجه به طراحی سیستم خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع محصول این امکان را به شما می دهد تا براساس نیاز خود (و نه براساس محدودیت های تولیدکننده) خرید کنید.

ویژگی های رله هوشمند گلدور

 • قابلیت اطمینان بالا در عملکرد طولانی مدت
 • امکان کنترل تمام وسایل برقی با هر میزان مصرف انرژی
 • قابلیت تعویض رله برای ماژول تابلویی
 • برقراری ارتباط با گیت وِی از طریق ارتباط رادیویی (RF) و بدون نیاز به سیم کشی
 • قابل استفاده در سیستم های سنتی و مدرن
 • مدار تغذیه داخلی با مصرف پایین
 • عملکرد سریع و مطمئن
 • 6 خط کنترل 16 آمپری (رله تابلویی 6 کانال)
 • امکان کنترل به صورت بی سیم و با سیم

رله هوشمند تابلویی گلدور

نصب و راه اندازی 

با توجه به اینکه از کدام نوع رله هوشمند در هوشمند سازی ساختمان استفاده می کنید، نصب و راه اندازی آن کمی متفاوت است. منظور از نصب تجهیزات هوشمند سازی ساختمان، اتصال آن ها به شبکه و منظور از راه اندازی تجهیزات اتصال آن ها به اپلیکیشن خانه هوشمند است.

نصب سخت افزار

با توجه به اینکه از کدام رله استفاده می کنید، این بخش کمی متفاوت است. رله های هوشمند بسته به نوع (چند کانال) دارای خروجی های مختلفی هستند. رله 2 کانال یا مینی رله هوشمند جهت نصب به صورت توکار طراحی شده است. این رله کوچک به راحتی در پشت پریزها و … نصب می شود.

این رله دو ترمینال ورودی برای برق شهر و دو خروجی کنترلی L1 و L2 دارد که هرکدام به عنوان فاز وسیله مورد کنترل استفاده می شوند. رله 6 کانال تابلویی، همانطور که از نامش پیداست جهت نصب در داخل تابلو برق طراحی شده است. هریک از کانال های این رله دارای جریان دهی 16 آمپر است.

روی این رله برای هر کانال دو ترمینال قرار دارد که به عنوان ورودی و خروجی در نظر گرفته شده است. این رله می تواند جانشینی برای فیوزهای مینیاتوری باشد.

نصب و راه اندازی نرم افزار

جهت معرفی رله به سیستم خانه هوشمند پس از نصب و راه اندازی گیت وِی، مراحل زیر را انجام دهید:

 • نرم افزار کاربردی خانه هوشمند را در یک گوشی معرفی شده به گیت وی باز کنید.
 • از منوی اپلیکیشن دکمه افزودن دیوایس جدید را بزنید.
 •  به کمک یک پیچ گوشتی ساعتی (یا چوب کبریت) کلید مربوط به هر کانال رله را نگه دارید تا چراغ نشانگر به حالت چشمک زن برود.
 • اکنون دکمه اضافه کردن در اپلیکیشن را لمس و سپس تایید کنید.

از زندگی هوشمند لذت ببرید. به همین راحتی رله هوشمند شما نصب و راه اندازی شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول با ما تماس بگیرید

رله هوشمند گلدوِر چه استانداردهایی دارند؟

 • استاندارد بین المللی IEC(International Electrotechnical Commission)

این موسسه بین المللی در زمینه تدوین کلیه استانداردهای مرتبط با الکترونیک، الکتریسیته، انتقال نیرو و … فعالیت می کند. رله های هوشمند تولید شده در شرکت طراحان فناوری گلدوِر دارای استاندارد سازگاری الکترومغناطیسی تجهیزات وایرلس IEC هستند. براساس این استاندارد، محصولات تولیدی گلدوِر از سایر تجهیزات نویز نمی گیرند و علاوه بر این، برای سایر تجهیزات نویز مخرب ایجاد نمی کنند.

 • استاندارد CE

محصولاتی که واجد دریافت علامت CE می‌شوند،  از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار می گیرند. محصولاتی که موفق به کسب نشان CE می شوند مجوز فروش در کشور های اتحادیه اروپا را در کنار سایر محصولات بومی خواهند داشت. عملگر هوشمند گلدوِر منطبق بر الزامات این استاندارد تولید شده است.

 • گلدوِر دوستدار محیط زیست

کلیه قطعات الکترونیکی استفاده شده در تولید محصولات گلدوِر دارای استاندارد زیست محیطی

Restriction of Hazardous Substances (RoHS) هستند.

برای مشاهده استانداردهای محصولات گلدوِر کلیک کنید

تماس با خانه هوشمند گلدور