همه چیز درباره ی کنترل کولر گازی با موبایل

در تابستان زمانی که بیرون از خانه هستید می توانید قبل از رسیدن به خانه، کولر گازی را با استفاده از موبایل روشن کنید تا وارد خانه گرم نشوید

آیا کنترل کولر گازی با موبایل برای شما هم جذاب است؟ تصور کنید در حال بازگشت از سفر یا رفتن به ویلای شخصی خود هستید. هوا بسیار گرم است و دوست دارید به محض ورود به خانه با یک هوای مطبوع مواجهع شوید تا خستگی راه را از تن به در کنید. چه راهکاری می توانید برای چنین شرایطی ارائه کنید؟

یک راهکار سپردن کلید به آشنایان است. در هنگام بازگشت از آن ها بخواهید قبل از رسیدن شما کولر را روشن کنند. اما راهکار هوشمندانه تر کنترل کولر گازی با موبایل است.

برای دستیابی به این امکان دو راهکار وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. روش اول استفاده از کولر گازی هوشمند است. روش دوم هوشمند کردن کولر گازی موجود که هزینه به مراتب کمتری دارد.

کولر گازی هوشمند

با توسعه تکنولوژی اینترنت اشیا، ابزارک های هوشمند مختلفی به بازار عرضه شده اند. این ابزارک ها کاربردهای متفاوتی دارند. این ابزارک ها حوزه های مختلف زندگی انسان را دستخوش تغییرات گسترده کرده اند. یکی از این ابزارک ها کولر گازی هوشمند است. این ابزارک امکان کنترل کولر گازی با موبایل را برای شما فراهم می کند.

مثالی از کنترل کولر گازی با موبایل

این کولرها به اینترنت متصل می شوند و کاربر با اتصال موبایل به اینترنت از هر جای دنیا می تواند به آن ها دسترسی داشته باشد. اتصال به اینترنت ممکن است به صورت بی سیم یا باسیم انجام شود. اغلب کولرهای هوشمند قابلیت تنظیم دما را نیز برای کاربر فراهم می کنند. کافی است دمای مطلوبتان را در نرم افزار تعیین کنید.

کنترل کولر گازی سنتی با موبایل

با وجود جذابیت استفاده از کولر گازی هوشمند، هزینه بالا و در برخی موارد نیاز به تغییرات زیرساخت تعویض کولر گازی را دشوار می کند. ما به دنبال ارائه راهکاری هستیم که با بهره بردن از آن بتوانیم کنترل کولر گازی با موبایل را برای کولرهای غیر هوشمند تجربه کنید. ذکر این نکته ضروری است که این قابلیت بر روی همه کولرهای گازی قابل دسترس نیست.

اگر کولر گازی شما از نوع توکار یا داکت اسپیلت باشد، می توانید به کمک ترموستات هوشمند آن را کنترل کنید. تفاوت داکت اسپیلت با اسپیلت در امکان کنترل آن به کمک ترموستات خارجی است. چنانچهخ ترموستات مورد استفاده شما از نوع هوشمند باشد، کنترل کولر گازی با موبایل را تجربه خواهید کرد. روش دیگری که برای کنترل داکت اسپیلت وجود دارد، استفاده از رله هوشمند است. رله ها مانند یک فیوز عمل کرده و جریان برق کولر را قطع و وصل می کنند.

استفاده از رله هوشمند برای کنترل کولر گازی با موبایل

چنانچه از اسپیلت استفاده می کنید، ترموستات هوشمند از گزینه های شما حذف می شود. تا کنون هیچ یک از اسپیلت های عرضه شده به بازار امکان اتصال به ترموستات خارجی را ندارند. برخی از اسپیلت ها را می توانید به کمک رله هوشمند، با موبایل کنترل کنید. کنترل کولر گازی با موبایل مستلزم امکان روشن و خاموش کردن اسپیلت با قطع و وصل جریان برق است.

قبل از خرید رله هوشمند برای کولرگازی خود، با انجام یک تست ساده از امکان کنترل آن به کمک رله مطمئن شوید. ابتدا فیوز مربوط به کولر گازی را در جعبه فیوز پیدا کنید. سپس در حالتی که کولر گازی روشن است فیوز را قطع کنید و پس از گذشت چند دقیقه آن را وصل کنید. چنانچه با وصل فیوز کولر روشن شد، می توانید کنترل کولر گازی با موبایل را تجربه کنید.

برای کنترل کولر گازی با موبایل و سایر تجهیزاتی که مستقیما به برق متصل می شوند، ماژول عملگر هوشمند به صورت مستقیم به وسیله الکتریکی متصل می شود.

تجهیزات مورد نیاز برای کنترل کولر گازی با موبایل

همانطور که اشاره شد، برای کنترل کولر گازی با موبایل دو روش وجود دارد. روش اول استفاده از ترموستات هوشمند است. روش دوم ارائه شده در این مقاله استفاده از رله هوشمند است. برخی از انواع رله و ترموستات هوشمند می توانند به صورت مستقل به اینترنت متصل شوند. گروه دیگری از این تجهیزات برای اتصال به اینترنت نیاز به یک دستگاه واسط دارند.

نکته مهم دیگری که برای کنترل کولر گازی با موبایل باید به آن توجه کنید، زیرساخت مورد نیاز برای نصب رله و یا ترموستات هوشمند است. برخی از انواع این تجهیزات به صورت بی سیم به شبکه متصل می شوند و گروه دیگر ارتباط سیمی دارند. همچنین فضای مورد نیاز برای نصب سخت افزار باید در انتخاب مورد توجه قرار بگیرد.

نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید، حداکثر جریان قابل تحمل رله است. با توجه به جریان بالای کولر گازی، ممکن است نیاز به استفاده از رله مکمل پیدا کنید. بهتر است قبل از اقدام به خرید با یک کارشناس در این زمینه مشورت کنید. در صورت تمایل، کارشناسان ما با افتخار آماده پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما هستند.