همه چیز درباره ی کنترل کولر گازی با موبایل

در تابستان زمانی که بیرون از خانه هستید می توانید قبل از رسیدن به خانه، کولر گازی را با استفاده از موبایل روشن کنید تا وارد خانه گرم نشوید

یکی از امکانات جذاب تابستان، کنترل کولر گازی با موبایل است. تصور کنید در حال بازگشت از سفر یا رفتن به ویلای شخصی خود هستید. هوا بسیار گرم است و تصور ورود به فضایی با هوای گرم و نامطبوع خستگی شما را دوچندان می کند. در سمت مقابل تصور رسیدن به خانه ای که کولرگازی آن را روشن شده و هوای مطبوعی دارد، شرایط را به نفع شما عوض می کند. برای تجربه این شرایط چه راهکاری می توان ارائه داد؟

یک راهکار سنتی سپردن کلید به آشنایان است. در این صورت باید از آن ها بخواهید قبل از رسیدن شما کولر را روشن کنند. اما روش ساده تری هم وجود دارد که به لطف تکنولوژی می توانیم از آن بهره مند شویم، کنترل کولرگازی با موبایل.

برای دستیابی به این امکان دو راهکار وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. روش اول استفاده از کولر گازی هوشمند است. روش دوم هوشمند کردن کولر گازی موجود که هزینه به مراتب کمتری دارد. با من همراه باشید.

کولر گازی هوشمند

توسعه تکنولوژی اینترنت اشیا، ابزارک های هوشمند مختلفی را روانه بازار کرده است. این ابزارک ها کاربردهای متفاوتی دارند و حوزه های مختلف زندگی را دستخوش تغییر کرده اند. یکی از این تجهیزات کولر گازی هوشمند است. با استفاده از کولرهای هوشمند، امکان کنترل کولر گازی با موبایل برای شما فراهم می شود.

مثالی از کنترل کولر گازی با موبایل

این کولرها به اینترنت متصل می شوند و از طریق یک اپلیکیشن که بر روی موبایل کاربر نصب می شود، از هر جای دنیا قابل کنترل هستند. اتصال کولر هوشمند به اینترنت می تواند بی سیم یا باسیم باشد. برخی از کولرهای هوشمند قابلیت تنظیم دما از طریق اپلیکیشن را نیز برای کاربر فراهم می کنند. کافی است دمای مطلوبتان را در نرم افزار تعیین کنید.

کنترل کولر گازی با موبایل

با وجود جذابیت استفاده از کولر گازی هوشمند، هزینه بالا و در برخی موارد نیاز به تغییر زیرساخت، تعویض کولر گازی را دشوار می کند. اما راه دیگری نیز برای کنترل کولر گازی با موبایل وجود دارد. لازم به ذکر است که این روش بر روی اغلب کولرها جواب می دهد اما برای همه کولرهای قدیمی قابل استفاده نیست.

اگر کولر گازی شما از نوع توکار یا داکت اسپیلت باشد، می توانید به کمک ترموستات هوشمند آن را کنترل کنید. تفاوت داکت اسپیلت با اسپیلت در امکان کنترل آن به کمک ترموستات خارجی است. چنانچه ترموستات مورد استفاده شما از نوع هوشمند باشد، کنترل کولر گازی با موبایل را تجربه خواهید کرد.

کنترل کولر گازی با موبایل به کمک ترموستات

روش دیگری که برای کنترل داکت اسپیلت و اسپیلت می توان به کار گرفت، استفاده از رله هوشمند است. عملکر رله ها مانند یک فیوز است با این تفاوت که از راه دور به کمک موبایل کنترل می شوند.  برخی از اسپیلت ها را می توانید به کمک رله هوشمند، با موبایل کنترل کنید. این روش کنترل کولر گازی با موبایل مستلزم امکان روشن و خاموش شدن اسپیلت با قطع و وصل جریان برق است.

استفاده از رله هوشمند برای کنترل کولر گازی با موبایل

قبل از خرید رله هوشمند برای کولرگازی خود، با انجام یک تست ساده از امکان کنترل آن به کمک رله مطمئن شوید. ابتدا در حالتی که کولر گازی روشن است فیوز را قطع کنید و پس از گذشت چند دقیقه آن را وصل کنید. چنانچه با وصل فیوز کولر روشن شد، می توانید از رله هوشمند برای کنترل آن استفاده کنید.

برای کنترل کولر گازی با موبایل و سایر تجهیزاتی که مستقیما به برق متصل می شوند، ماژول عملگر هوشمند به صورت مستقیم به وسیله الکتریکی متصل می شود.

تجهیزات مورد نیاز برای کنترل کولر گازی با موبایل

همانطور که اشاره شد، برای کنترل کولر گازی غیر هوشمند با موبایل دو روش وجود دارد. روش اول استفاده از ترموستات هوشمند و روش دوم استفاده از رله هوشمند است. رله هوشمند و ترموستات وای فای به صورت مستقل و بدون نیاز به دستگاه واسط به اینترنت متصل می شوند. گروه دیگری از این تجهیزات برای اتصال به اینترنت نیاز به یک دستگاه واسط دارند.

نکته مهم دیگری که برای کنترل کولر گازی با موبایل باید به آن توجه کنید، زیرساخت مورد نیاز برای استفاده از رله و یا ترموستات هوشمند است. برخی از تجهیزات به صورت بی سیم به شبکه متصل می شوند و گروه دیگر ارتباط سیمی دارند. همچنین فضای مورد نیاز برای نصب سخت افزار باید در انتخاب مورد توجه قرار بگیرد.

نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید، حداکثر جریان قابل تحمل رله است. با توجه به جریان بالای کولر گازی، ممکن است نیاز به استفاده از رله مکمل پیدا کنید. بهتر است قبل از اقدام به خرید با یک کارشناس در این زمینه مشورت کنید. در صورت تمایل، کارشناسان ما با افتخار آماده پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما هستند.

2 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره ی کنترل کولر گازی با موبایل;

  1. سلام
    بنده 5 عدد کولر گازی اسپلیت گری 24000 (فقط سرد) خریداری کرده ام و میخام برق ساختمونمو هوشمند کنم
    آیا امکان خاموش روشن کردن این نوع کولرها از طریق موبایل شدنی هست و به چه ترتیب؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!