4 دلیل استفاده از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی

در این مقاله به بیان 4 دلیل برای استفاده از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی پرداخته شده است. خانه هوشمند ایرانی قادر است تمام نیازهای شما برای یک خانه هوشمند را برآورده کند

در این مقاله به اختصار موضوع استفاده یا عدم استفاده از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی را مورد بررسی قرار می دهیم.قبل از اینکه در مورد خانه هوشمند ایرانی صحبت کنیم، پیشنهاد می کنم چنانچه با خانه هوشمند آشنایی ندارید، مقاله “خانه هوشمند چیست؟” را بخوانید.

با توجه به آنچه درباره خانه هوشمند گفته شده است، خانه هوشمند از جمله جدیدترین تکنولوژی هایی است که به سرعت پای خود را به خانه ها، دفاتر کار و ادارات باز کرده است. این تکنولوژی نوپا با وجود عمر کم توانسته است طرفداران زیادی را در گوشه و کنار جهان پیدا کند.

با توجه به نیاز موجود در بازار برای عرضه محصول در زمینه تجهیزات خانه هوشمند، تولیدکنندگان مختلفی در سرتاسر دنیا اقوام به تولید تجهیزات خانه هوشمند کرده اند. حوزه تولید تجهیزات خانه هوشمند به قدری جذاب است که پای شرکت های بزرگی همچون گوگل و آمازون را نیز به این حوزه باز کرده است.

در کنار تولیدکنندگان بزرگ و کوچکی که در سرتاسر دنیا اقدام به تولید تجهیزات خانه هوشمند کرده اند، شرکت های ایرانی نیز اقدام به تولید تجهیزات خانه هوشمند کرده اند. منظور از خانه هوشمند ایرانی، خانه هوشمندی است که تجهیزات آن توسط تولیدکنندگان ایرانی تولید شده باشند.

صنعت نوپای تولید تجهیزات خانه هوشمند به سرعت در حال رشد و توسعه است و ش رکت های تولید کننده ایرانی نیز تلاش می کنند از قطار توسعه این صنعت عقب نیافتند.

تجهیزات خانه هوشمند ایرانی

سوال مهمی که باید به آن پاسخ داده شود این است که از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی استفاده کنیم یا از تجهیزات خانه هوشمند غیر ایرانی؟ تولید کنندگان ایرانی تمام تجهیزات خانه هوشمند اعم از کلید لمسی هوشمند، کنترلر مرکزی خانه هوشمند، رله هوشمند و … را تولید کنند.

در ادامه دلایلی را برای استفاده از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی بیان می کنیم.

چرا تجهیزات خانه هوشمند ایرانی را انتخاب کنیم؟

دلیل اول: حمایت از تولید کننده ایرانی و رونق تولید ملی

شاید به نظر شما این جمله بیشتر یک شعار باشد تا یک دلیل اما واقعیت این است که باید به فکر رونق دادن به تولید ملی باشیم. در زمینه رونق تولید، دستگاه های اجرایی و مردم وظایف متفاوتی دارند. اگرچه دولت و سایر دستگاه های اجرایی در زمینه رونق تولید باید کارهای زیادی انجام دهند، اما آحاد افراد جامعه نیز باید به نوبه خود از تولید ملی و رونق تولید ملی حمایت کنند.

البته در سوی دیگر تولیدکنندگان ایرانی نیز باید محصولات با کیفیت و دارای استانداردهای روز دنیا که شایسته مردم عزیز ایران است تولید کنند. بنابراین می توانیم شعار حمایت از کالای باکیفیت ایرانی را مطرح کنیم. تجهیزات خانه هوشمند ایرانی موجود در بازار اغلب از کیفیت مناسبی برخوردارند.

دلیل دوم: در دسترس بودن

خانه هوشمند یک سیستم گسترده است که هر روز قابلیت جدیدی به آن اضافه می شود. بنابراین هنگام خرید یک محصول بسیار مهم است که امکان توسعه و گسترش آن فراهم باشد. از جمله مزایای استفاده از خانه هوشمند ایرانی می توان به در دسترس بودن و قابلیت توسعه همیشگی اشاره کرد.

همه تولیدکنندگان دنیا با گذشت زمان، محصولات در حال تولید را با محصولات جدید جایگزین می کنند. یا به عبارت بهتر تولید محصول فعلی را متوقف و تولی دمحصول جدید را آغاز می کنند. در این صورت چنانچه شما قصد توسعه سیستمی را داشته باشید که تولید آن متوقف شده است با مشکلات اساسی مواجه می شوید.

اما اگر از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی استفاده کنید، می توانید با تولید کننده به صورت مستقیم ارتباط برقرار کرده و درخواست تولید محصول مورد نظرتان را ارائه دهید.

دلیل سوم: تولید سفارشی

شکی نیست که کلید و پریزها بخش جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی هستند و زیبایی آن ها می تواند تاثیر زیادی بر فضای محیط بگذارد. بسیار از مصرف کنندگان هنگام خرید تجهیزات خانه هوشمند با مشکل عدم رضایت و انتخاب اجباری مواجه می شوند.

یعنی هیچکدام از محصولات موجود در بازار نمی توانند نیاز زیبایی شناختی آن ها را تامین کنند. برخی از تولید کنندگان ایرانی قابلیت تولید سفارشی محصولات خانه هوشمند ایرانی را به مصرف کنندگان عرضه می کنند. با وجود این قابلیت شما قادر خواهید بود محصولی مطابق با سلیقه خود را سفارش دهید و از زیبایی خانه خود لذت ببرید.

دلیل چهارم: اطمینان از خدمات پس از فروش

تجهیزات خانه هوشمند نیز مانند تمام تجهیزات الکترونیکی دارای استهلاک هستند و به مرور زمان ممکن است دچار مشکل شوند. با وجود اینکه قالب تولیدکنندگان خدمات پس از فروش برای محصولات خود ارائه می دهند اما  به دلایل مختلف دوره زمانی ارائه خدمات پس از فروش آن ها محدود است.

در صورتی که نیاز به تعمیر تجهیزات داشته باشید آیا امکان ارسال تجهیزات معیوب برای تولید کننده را دارید یا اینکه نمایندگان تولید کنندگان خارجی تا چه میزان قادر به ارائه خدمات پس از فروش هستند؟ چنانچه از خانه هوشمند ایرانی استفاده کنید خیالتان از خدمات پس از فروش نیز راحت می شود.