امروز در مورد راهنمای خرید کلید لمسی با شما صحبت خواهم کرد. زمانی که برای خرید کلید لمسی مصمم شده بودم، یک سوال ذهنم رو به شدت اشغال کرده بود. بین این همه کلید لمسی که توی بازار هست، خرید کدوم کلید لمسی بهتر و منطقی تره؟ بالاخره هر فروشنده ای سعی می کنه که محصول خودش رو معرفی و تبلیغ کنه. یا به قول اون ضرب المثل معروف خودمون، هیچ ماست بندی نمیگه ماستم ترشه!!!!!

هر کدوم از فروشنده ها حرف های مختلفی می زدند. من گیج و گیج تر شدم تا اینکه تصمیم گرفتم خودم دست به کار بشم و با تحقیق و مطالعه عوامل موثر در راهنمای خرید کلید لمسی رو استخراج کنم. امروز تصمیم گرفتم این نکات رو با شما به اشتراک بگذارم تا اگر شما هم قصد خرید کلید لمسی دارید، از این نکات استفاده کنید.

موقع خرید کلید لمسی رویه خیلی مهمه!!!

اگر به عنوان راهنمای خرید کلید لمسی به من مراجعه کنید، اولین نکته ای که یادآور می شوم جنس رویه کلید است. کلیدهای مختلفی در بازار موجود است. بعضی از این کلیدها رویه پلکسی دارند و برخی دیگر رویه کریستال دارند. اگرچه ممکن است کلید شیشه ای در اثر برخورد اشیا سخت بشکند ولی زیبایی و جذابیت بیشتری دارد.

کلیدهای با رویه پلکسی ممکن است در برابر ضربه مقاومت بیشتری داشته باشند اما زودتر خش می شوند و زیبایی خودشان را از دست می دهند. البته سلیقه شما تعیین می کند که کدام کلید را انتخاب کنید.

دومین نکته راهنمای خرید کلید لمسی، گارانتی!!!

مورد بعدی که باید در خرید کلید لمسی به آن توجه کنید، خدمات پس از فروش کلیدهاست. کلید لمسی رویه حساسی دارد و علاوه بر این از مدارات الکترونیکی ساخته شده است. هم شیشه و هم مدار الکترونیکی باید خدمات پس از فروش خوبی داشته باشند چون احتمال بروز مشکل در آن ها زیاد است.

بنابراین من به عنوان راهنمای خرید کلید لمسی به شما یادَآور می شوم که خدمات پس از فروش مطمئن در خرید کلید لمسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلید لمسی شما چقدر توان مصرف می کنه؟

میزان توان مصرفی کلید عامل موثری در خرید کلید لمسی است. به عنوان مثال فرض کنید مصرف هر کلید لمسی فقط 1 وات باشد. در یک آپارتمان دوخوابه معمولی حداقل 4 یا 5 عدد کلید لمسی مورد نیاز است. یعنی در هر ساعت 5 وات و در هر روز 120 وات مصرف توان. با این شرایط مصرف ماهانه برق کلیدهای شما 3600 وات ساعت و در سال معادل 43200 وات ساعت خواهد بود.

اهمیت مصرف توان در راهنمای خرید کلید لمسی
کلیدهای لمسی که طراحی استانداردی دارند توان مصرفی در حدود 0.1 وات دارند. یعنی مصرف توان سالانه شما در یک آپارتمان دوخوابه فقط 4300 وات خواهد بود. یعنی اندازه مصرف یک ماه کلیدهای با مصرف توان 1 وات. این نکته راهنمای خرید کلید لمسی را جدی بگیرید.

استاندارد بودن واقعیت یا رویا؟

در خرید کلید لمسی به استاندارد بودن کلید خیلی توجه کنید. اگر از کلید لمسی یا هر محصول الکترونیکی دیگری استفاده می کنید، به استانداردهای تشعشعاتی آن توجه کنید. اگر کلید لمسی شما استاندارد تشعشعاتی نداشته باشد، یعنی اینکه ممکن است در کار سایر تجهیزات الکترونیکی اختلال ایجاد کند.

البته این مشکل در حالت عکس هم ممکن است به وجود بیاید. یعنی سایر تجهیزات بر روی کلید لمسی شما اثر منفی بگذارند و کارکردش را دچار اخلال کنند. هنگامی که اطلاعات کلید لمسی را بررسی می کنید، به نوع قطعات الکترونیکی استفاده شده در ساخت کلید به ویژه رله و توان قابل تحمل آن توجه کنید. این هم یک نکته مهم در راهنمای خرید کلید لمسی است.

در حال حاضر اغلب از لامپ های LED جهت روشنایی استفاده می شود. این لامپ ها مصرف توان بسیار پایینی دارند اما جریان راه اندازی بالایی دارند. یعنی زمانی که لامپ می خواهد روشن شود در لحظه روشن شدن، جریانی 7 تا 10 برابر حالت عادی از مدار می کشد. این موضوع سبب کاهش طول عمر رله و در بدترین حالت ذوب شدن رله می شود. یعنی باید با کلید خود خداحافظی کنید… بنابراین به این موضوع خیلی باید دقت کنید.

 این کلید در کجاها قابل نصب است؟

برخی از کلیدهای لمسی براساس استاندارد اروپایی تولید می شوند. کلیدهای دارای این استاندارد در قوطی کلیدهای رایج بازار ایران نصب نمی شوند. اما برخی از کلیدهای لمسی که من خرید آن ها را توصیه می کنم در قوطی کلیدهای رایج قابل نصب هستند.

به این ترتیب هم هزینه خرید قوطی کلید شما به شدت کاهش می یابد و هم اینکه در تمام پروژه ها می توانید از آن استفاده کنید. این نکته راهنمای خرید کلید لمسی را آویزه گوش خود کنید.. .

ممکن است پروژه شما در حال استفاده باشد. اکنون تصمیم گرفته اید که برای ایجاد یک تغییر جذاب اقدام به خرید کلید لمسی کنید و کلیدهای خود را تعویض کنید. در اینصورت تغییر قوطی کلید یک دردسر جدید برای شما خواهد بود. یا اینکه شما در حال ساخت یک خانه جدید هستید.

در اینصورت ممکن است مشکلی برای نصب انواع قوطی کلید نداشته باشید اما هزینه خرید قوطی کلید به شدت کاهش پیدا خواهد کرد .. . من در این مقاله سعی کردم نکات مهم خرید کلید لمسی رو به شما یادآوری کنم. شاید شما دوست نداشته باشید که به این نکات توجه کنید.

و یا شاید به نظر شما نکات مهم دیگه ای هست که باید در راهنمای خرید کلید لمسی به آن توجه می کردم. ممنون میشم نکات طلایی خودتون رو با ما و مخاطبانمان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *