هوشمند سازی ویلا و باغ | نحوه اجرا و هزینه ها

هوشمندسازی ویلا و باغ

فهرست مطالب

همانطور که می‌دانید، امروزه جامعه به دنبال انجام سریع و دقیق امور زندگی است. یک قسمت از این امور، انجام دادن کارهای خانه، در زمان‌هایی که حضور نداریم، است. به طور مثال: کنترل کردن روشنایی منازل، هنگامی که در بیرون از خانه هستیم، یا خاموش کردن لوله‌های گاز و یا کنترل دمای خانه با استفاده از هوشمندی ساختمان.

در این قسمت، مزیتی که ساختمان‌ها نسبت به ویلاها دارند، حضور همیشگی افراد در خانه است، اما حضور در ویلاها همیشگی نیست. بنابراین نیاز است تا حداقل امکانات یک ویلا را برآورده کنیم. پس تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

ویلای هوشمند چیست؟

هوشمندسازی ویلا و باغ

امروزه به دلیل پیشرفت اینترنت اشیا در بین اقشار جامعه، راه‌ه‌های استفاده از این ابزار بسیار گسترش یافته و همین، موجب هوشمندسازی ساختمان‌ها شده است. در واقع ویلای هوشمند به ویلایی گفته می‌شود که تمامی کارهای ویلا به صورت هوشمند و با استفاده از موبایل و اینترنت انجام بگیرد.

به‌عنوان مثال، زمانی که شما پس از سپری کردن تعطیلات در ویلا، به سمت شهر حرکت می‌کنید، یادتان می‌افتد که گازهای خانه و چراغ اتاق‌ها را خاموش نکرده‌اید، به همین منظور، اگر هوشمند سازی ویلا به درستی انجام شده باشد، دیگر نیاز به برگشتن نیست و با چند کلیک تمامی کارها را نجام می‌دهید.
سیستم هوشمند، یک سیستم BMS است که قابلیت نظارت بر امنیت و کنترل از راه دور را دارد. کنترلر آن، یک تلفیق از سخت‌افزار و نرم‌افزار قدرتمند است که توسط یک سیستم مرکزی کنترل می‌شود. به طور کلی هوشمندی ویلا موجب می‌شود تا آرامش و امنیت ویلا برقرار و از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.

امکانات ویلای هوشمند

هوشمند سازی ویلا امکاناتی زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد، به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا به طور کلی این امکانات را برای شما بازگو کنیم:

• کنترل دمای هوشمند:

به صورت کلی دمای هر ساختمانی در فصول مختلف نیاز به اعتدال دارد، به همین خاطر ترموستات‌ها می‌توانند بدون عملیات فیزیکی، به معتدل کردن دمای باغ ویلای شما کمک کنند.

• سیستم آبیاری هوشمند:

یکی از معضلات اکثر باغ‌داران، آبیاری گیاهان و درختان داخل باغ یا ویلای‌شان است، هوشمند سازی ویلا نه تنها این کار را برای شما انجام می‌دهد، بلکه زمان مناسب برای آبیاری را بر اساس رطوبت خاک، گیاه مورد نظر و همچنین بر اساس فصل بررسی و در صورت لزوم آبیاری را عملیاتی می‌کند. در مقاله ای دیگر سیستم آبیاری هوشمند به طور کامل شرح داده خواهد شد.

• سیستم هوشمند شیرهای اصلی:

شیرهای اصلی ویلا شامل شیر آب و گاز می‌باشد. این سیستم کمک می‌کند تا اگر زمانی مشکلی در لوله‌های آب یا گاز به وجود آمد، به‌راحتی به شما هشدار داده و شریان‌های اصلی را به صورت اتوماتیک ببند. همچنین شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه مشکلی و به منظور صرفه‌جویی، شیرهای اصلی را ببندید.

سیستم کنترل روشنایی هوشمند

این قسمت از هوشمندسازی ویلا به شما در دو مورد کمک می‌کند.

مورد اول برای زمانی است که شما فراموش کرده‌اید تا روشنایی ویلا را خاموش کنید و با استفاده از این سیستم شما می‌توانید، صرفه‌جویی کرده و به صورت هوشمند روشنایی را کنترل کنید.

مورد دیگر مربوط به امنیت ویلا است که می‌توان با ارائه یک برنامه به سیستم، روشنایی را در زمان‌هایی که حضور ندارید، در طول شبانه روز کنترل کنید.

• سیستم مانیتورینگ هوشمند:

این سیستم به شما این توانایی را می‌دهد تا در هر زمان، به صورت آنلاین بر ویلای خود نظارت داسته باشید و حتی در زمان‌هایی که مشکل حساس برانگیزی به وجود آمد، به شما هشدار بدهد.

• کنترل هوشمند پرده‌ها:

باز یا جمع کردن پرده‌ها به‌خصوص پرده‌هایی که طول و عرض زیادی دارند، یکی از مشکلات عمده در باغ یا ویلاها است. این مشکل خیلی راحت با هوشمند کردن پرده رفع می‌شود.

به این صورت که شما با استفاده از کلیدهای لمسی ساختمان و یا استفاده از نرم‌افزار مخصوص این کار، می‌توانید چرده را باز یا جمع کنید. همچنین زمانی که پرده‌ها هوشمند باشند، با دادن یک برنامه، زمان‌های باز و بسته شدن پرده را در روزها، ماه‌ها یا فصول اعلام می‌کنید. این ویژگی همچنین کمک می‌کند تا با باز و بسته شدن پرده، امنیت ویلا را برقرار کند.

• گرمایش هوشمند استخر: یکی از کارهای خسته کننده و وقت‌گیر باغ ویلا، گرم کردن استخرها، با توجه به حجم آنها است. این کار که نیازمند صرف انرژی زیادی است، می‌توان با استفاده از هوشمند کردن استخرها، هم در زمان و هم در انرژی صرفه‌جویی کرد. همچنین می‌توان گرمایش استخر را بر اساس روزهایی که در ویلا هستید، زمان‌بندی کرد.

مزایای ویلای هوشمند

در این بخش از مقاله، قصد داریم تا شما را با چند مزیت مهم ویلای هوشمند آشنا کنیم تا به شما در تصمیم بهتر کمک کرده باشیم:

  •  آرامش و راحتی: به طور کلی، هوشمندی باغ یا ویلا کمک می‌کند تا هزینه‌های اضافی را کاهش و شاید نزدیک به صفر کنید. امور مربوطه را سریع‌تر و دقیق‌تر انجام دهید. امنیت ویلا را افزایش دهید و از به وجود آمدن مشکلات، جلوگیری کنید.
  •  کنترل از راه دور: کنترل از راه دور یک راهکار آسان برای حفظ امنیت، نظارت بر ویلا و اعلان سریع هشدار نسبت به مشکلات به وجود آمده در باغ است.
  • ارزش افزوده: یکی از مزایای مورد علاقه باغ‌داران وصاحبان ویلا، ازرشی است که با هوشمندسازی ویلا، بر قیمت ویلا افزوده می‌شود.

در حقیقت زمانی که شما قصد خرید و فروش یا اجاره ویلای خود را داشته باشید، هوشمندی ساختمان می‌تواند قیمت بهتر و مناسب‌تری را نسبت به ویلاهای معمولی داشته باشد. همچنین هوشمندی، می‌تواند در جذب راحت‌تر مشتری، کمک زیادی کند.

مطلب مرتبط : آشنایی با مزایا و معایب خانه هوشمند

هزینه هوشمندسازی ویلا

هزینه هوشمندی ویلا در حقیقت بستگی به معیارهای زیادی دارد. به طور مثال هدف و خواسته شما از هوشمندی ویلا چیست یا آیتم‌های درخواستی شما، شامل چه مواردی می‌شود.

هزینه های هوشمندسازی ویلا و باغ
موارد ذکر شده، ابتدایی‌ترین خواسته‌های پیمانکار است. به طور کلی معیارهای سنجش هزینه، مواردی چون منطقه ویلا، متراژ ویلا، قابلیت هوشمند کردن و موارد جزئی‌تر می‌باشد که تیم پشتیبانی در این امر به شما کمک می‌کند.

ویلای هوشمند با گلدور

شرکت گلدور که در حوزه هوشمندی ساختمان‌ها، تخصص و تجربه چندین ساله دارد، تلاش می‌کند تا با استفاده از مرغوب‌ترین قطعات، بهترین امکانات و بهترین ارائه خدمات به مشتری، کمکی به مشتریان خود در این حوزه کند.

با توجه به این که گلدور تجربه چندین ساله در این حوزه دارد، پیشنهاد می‌شود اگر قصد هوشمند سازی ویلا یا باغ خود را دارید، سری به محصولات بزنید و در صورت تمایل و برای ارائه خدمات بهتر، با پشتیبان‌های گلدور تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد تا شما را با یک ویلای هوشمند، مزایا و تفاوت آن با ویلای معمولی، آشنا کنیم. بسیار خوشحالیم که همراه ما بودید و امیدواریم توانسته باشیم، اطلاعات مورد نیاز را به شما تقدیم کنیم.
اگر سوالی در این حوزه دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها بپرسید و یا، با تماس با پشتیبانی، پاسخ خود را دریافت کنید.
برای اطلاع از قیمت‌ها و برآورد هزینه هوشمندسازی باغ و ویلای خود، می‌توانید از متخصصان ما در این حوزه، مشاوره رایگان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *