جاروبرقی هوشمند چیست و عمکرد آن چگونه است؟

فهرست مطالب

در ادامه مقالات تجهیزات هوشمندسازی ساختمان، امروز به معرفی جاروبرقی هوشمند می پردازیم. تا کنون انواع مختلفی از گجت هوشمند شامل دستیار صوتی، لامپ هوشمند، ترموستات هوشمند، قفل هوشمند، زنگ ویدیویی و در آخرین مقاله با سنسور نشت آب هوشمند را معرفی کردیم.

گجت هوشمند شامل گروه بزرگی از تجهیزات هوشمند می شود که تجهیزات خانه هوشمند تنها بخش کوچکی از آن را تشکیل می دهند. بنابراین می توان تجهیزات خانه هوشمند را نیز با عنوان گجت هوشمند معرفی کرد. گجت هوشمند ی که امروز قصد معرف کردن آن را داریم با نام Robot Vacuum شناخته می شود.

تاریخچه جاروبرقی هوشمند

از سال ها پیش و زمانی که انسان ها برای تمیز کردن خانه و محیط از جاروی دستی استفاده می کردند، همیشه بدنبال تولید وسایلی بودند که بتواند جارو کردن را برای آن ها تسهیل کند. در راستای این تحقیقات ابتدا جاروهای دسته بلند به بازار معرفی شدند که تا حد قابل قبولی جارو زدن را راحت کرد. اما این پایان تحقیقات نبود…

با پیشرفت علم و تکنولوژی نوبت به جاروهای برقی رسید. جارو برقی تا حد زیادی جارو زدن را راحت کرد و امروزه به صورت گسترده ای از جاروبرقی استفاده می شود. اما بسیاری از تولیدکنندگان به تولید جاروبرقی بسنده نکردند و همچنان مسیر پیشرفت و تکامل را ادامه دادند. ادامه مسیر پیشرفت جاروبرقی منجر به تولید جاروهای شارژی شد. البته جاروهای شارژي هیچگاه جانشین جارو برقی نشدند.

دلیل این امر را می توان در قدرت بیشتر جاروهای برقی جستجو کرد. با پیشرفت تکنولوژی جاروهای شارژی قدرتمندتری تولید شدند. این جاروها از موتور قوی تر نسبت به نسل های گذشته جاروشارژی و همچنین باتری های با ظرفیت بیشتر بهره بردند که سبب افزایش کارایی آن ها شده است. جدیدترین تلاش ها برای تولید جاروبرقی جدیدتر منجر به تولید جاروبرقی هوشمند شد.

جاروبرقی هوشمند چیست؟

جاروبرقی هوشمند یا به عبارت بهتر جارو شارژی هوشمند از جمله تجهیزات هوشمشندسازی ساختمان است که به شما امکان می دهد از طریق موبایل خانه خود را جارو کنید.

جهت بررسی بهتر موضوع به معرفی بهترین جاروبرقی هوشمند موجود در بازار می پردازیم. براساس بررسی انجام شده در مجله اینترنتی CNET در حال حاضر Neato Botvac بهترین جارو برقی هوشمند موجود در بازار گجت های هوشمند است.

با داشتن این جاروبرقی هوشمند دیگر نیازی نیست برای تمیز کردن خانه حتی از جایتان بلند شوید…. کافی است از طریق نرم افزار کاربردی که بر روی موبایل های اندوروید و IOS قابل نصب است، به جاروبرقی هوشمندتان دستور تمیز کردن خانه را بدهید….

نرم افزار کاربردی جاروبرقی هوشمند

جاروبرقی هوشمند شروع به تمیز کردن خانه کرده و پس از پایان کار به محل استقرار خود که همان محل پایه شارژ است بر می گردد. این امر باعث می شود تا گجت هوشمند شما همراه آماده به کار باشد.

این جارو برقی هوشمند از یک باتری لیتیوم یون و یک سیستم ناوبری لیزری بهره می برد. باتری لیتیومی نسبت به نسل های قدیمی تر باتری، طول عمر بیشتری دارد و همچنین توان خروجی بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

عملکرد جاروبرقی هوشمند

سیستم ناوبری لیزری نیز به این جاروبرقی هوشمند کمک می کند تا به راحتی تمام خانه را جارو بزند و از برخورد جارو با دیوارها و مبلمان جلوگیری به عمل آورد.

سیستم ناوبری لیزری جاروبرقی هوشمند

این جاروبرقی همچنین مجهز به برس هایی برای تمیز کردن بهتر کناره های دیوار و گوشه های اتاق است. علاوه بر قابلیت کنترل از طریق نرم افزار کاربردی تلفن همراه این گجت هوشمند قابلیت کنترل از طریق ریموت کنترلر را نیز دارد.

در حال حاضر جاروبرقی هوشمند Neato Botvac به قیمت 700 دلار به فروش می رسد. اگرچه این قیمت زیادی برای یک گجت هوشمند است، اما این جاروبرقی هوشمند به نسبت مدل های دیگر که قیمت آن ها تا 900 دلار نیز می رسد، امکانات بیشتری را در اختیار کاربران می گذارد.

از جمله مزایای مطرح شده برای جاروبرقی هوشمند Neato Botvac می توان به نرم افزار کاربردی خوب، قابلیت استفاده از کنترل راه دور و همچنین کارایی مطلوب اشاره کرد. از جمله ویژگی های منحصر به فرد این محصول، توانایی کنترل از طریق دستیار صوتی آمازون است. این قابلیت به شما امکان می دهد با یک فرمان صوتی، خانه خود را جارو بزنید.

ویدئوی زیر نمونه ای از کاربرد جاروبرقی هوشمند Neato Botvac را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید