تجربه لذتبخش هتل هوشمند با محصولات گلدور

فهرست مطالب

هتل هوشمند از جمله جدیدترین تکنولوژی ها در حوزه گردشگری است. هوشمند سازی ساختمان از جمله تکنولوژی های جدید است که هر روز بر مخاطبان آن افزوده می شود. خانه هوشمند، مدرسه هوشمند، بیمارستان هوشمند و هتل هوشمند از جمله کاربردهای این تکنولوژی است. در این دسته بندی ساختمان های مختلف کاربری های متفاوتی دارند. تفاوت در کاربری ساختمان ها سبب ایجاد تغییر در امکانات قابل ارائه آن ها می شود. از اینرو می توان انواع مختلفی از ساختمان هوشمند را معرفی کرد.

از جمله خدمات شرکت خانه هوشمند گلدور می توان به سفارشی سازی تجهیزات هوشمند ساختمان اشاره کرد. در این مقاله به معرفی خدمات گلدور در حوزه هتل هوشمند می پردازیم. با ما همراه باشید …

هتل هوشمند چیست؟

شرکت ها و اشخاص مختلف، تعاریف متفاوتی از هتل هوشمند ارائه می کنند. در تعریف خانه هوشمند به خانه ای اشاره می کنیم که تجهیزات الکتریکی آن از طریق موبایل قابل دسترسی و کنترل هستند. در مورد هتل ها این قابلیت ها کمی متفاوت است. هتل ها علاقه مند هستند از بخش پذیرش و مدیریت روی سایر قسمت ها کنترل و نظارت داشته باشند. هوشمند سازی هتل علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه ها از محل صرفه جویی در مصرف انرژی، تجربه اقامت لذتبخشی را برای مهمانان رقم می زند.

نمونه هتل هوشمند

بر کسی پوشیده نیست که رضایت مهمانان از خدمات هتل، تضمین کننده درآمدزایی هتل در دراز مدت است. در یک هتل هوشمند دسترسی به بخش های مختلف از جمله کنترل روشنایی، کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش، تعریف سناریوهای مختلف و … برای مدیر و مهمانان فراهم می شود. همچنین ثبت درخواست نظافت اتاق، خدمات خشکشویی و … بدون نیاز به تماس تلفنی و تنها با لمس یک آیکون توسط مهمان انجام می شود.

خدمات قابل ارائه در هتل هوشمند

در حال حاضر اغلب هتل ها سطوح پایینی از هوشمند سازی را تجربه می کنند. به عنوان مثال آویزهای مزاحم نشوید و نظافت کنید که توسط مهمان پشت در اتاق گذاشته می شود، اولین گام در هوشمند سازی هتل است. اما در هتل هوشمند نیازی به استفاده از این آویزها نخواهید داشت. یک کلید خانه داری و یک پنل پشت درب ورودی امکانات جذابی را برای شما فراهم می کنند. هر اتاق مجهز به یک کلید خانه داری می شود که حداقل دو گزینه برای انتخاب دارد.

گزینه مزاحم نشوید و نظافت کنید. به جای قرار دادن آویز پشت در اتاق، کافی است ایکون مورد نظر را لمس کنید. در این حالت چراغ مربوطه روی پنل دم دری روشن می شود. علاوه بر این مسئول پذیرش هتل نیز از طریق پنل مدیریت خود درخواست مهمان را مشاهده و بر روند اجرای کار نظارت می کند.

کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش، کنترل روشنایی، کنترل پرده ها، فراخوانی آسانسور، سفارش غذا و … از جمله امکانات قابل ارائه در هتل هوشمند هستند. امکان تعریف و اجرای سناریوهای مختلف بر جذابیت خدمات شما اضافه می کند. به عنوان مثال با اجرای سناریوی خوشامدگویی می توانید یک استقبال گرم از مهمان داشته باشید. با اجرای سناریوی خروج مهمان می توانید با خاموش کردن لامپ ها و … در مصرف انرژی ضرفه جویی کنید.

ملزومات هتل هوشمند

برای ارائه خدمات هوشمند لازم است تجهیزات مربوط به آن را نصب و راه اندازی کنید. توصیه می شود برآورد تجهیزات و طراحی سیستم در مرحله ساخت یا بازسازی هتل انجام شود. تغییر سیم کشی ها و گاهی اضافه کردن کلیدهای جدید در اتاق ها و … نیازمند تخریب و ترمیم است که می تواند برای شما چالش زا باشد. بسته به نوع و میزان امکاناتی که می خواهید ارائه کنید، مسلما به تجهیزات متفاوتی نیاز خواهید داشت.

ماژول های رله تابلویی، کلیدهای لمسی و سیستم کنترل کننده مرکزی (RTU) اصلی ترین نیازهای شما برای یک هتل هوشمند خواهند بود.

کلیدهای لمسی وظیفه دریافت فرامین مهمان و ارسال آن برای کنترل کننده مرکزی را بر عهده دارند. اصلی ترین نکات در زمینه انتخاب کلیدها، پروتکل ارتباطی و داشتن یا نداشتن مدار قدرت است. کلیدهایی که مدار قدرت دارند می توانند بی نیاز ار رله تابلویی عملیات کنترلی را انجام دهند. جنس رویه، هماهنگی با دکوراسیون اتاق ها و زیبایی نکات حائز اهمیت دیگری هستند که در انتخاب کلید باید مورد توجه قرار بگیرند.

رله های تابلویی وظیفه کنترل خط قدرت را بر عهده دارند. این رله ها مانند یک فیوز عمل می کنند که جریان برق را قطع و وصل می کند. فرمان قطع و وصل شدن رله هوشمند توسط سیستم کنترل مرکزی صادر می شود. پروتکل ارتباطی و حداکثر جریان قابل تحمل هر کانال رله مهمترین مواردی است که در انتخاب رله برای هتل هوشمند باید به آن ها توجه کنید.

RTU سیستم کنترل مرکزی است که اغلب برای هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از شرکت ها نیز از PLC برای این بخش استفاده می کنند. کنترل کننده مرکزی را می توان مغز متفکر هتل هوشمند دانست. کلیه سناریوها و برنامه ریزی ها روی این قسمت انجام می شود. برآورد دقیق نیازها، شناخت امکانات و اطمینان از دانش فنی تیم اجرا کننده مهمترین موارد قابل توجه در انتخاب RTU است.

خدمات خانه هوشمند گلدور

در کنار سایر محصولات هوشمند سازی ساختمان، محصولات هوشمند سازی هتلی نیز در سبد محصولات گلدور قرار گرفته اند. ما قادر هستیم انواع کلیدهای لمسی و پنل پشت دری را به صورت سفارشی برای شما تولید کنیم. از جمله مزایای کلیدهای لمسی گلدور برای هتل هوشمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفارشی سازی رنگ و رویه کلیدها
  • سفارشی سازی آیکون و لوگوی هتل
  • سفارشی سازی پروتکل ارتباطی و روش ارتباط با سرور

علاوه بر تولید کلید لمسی در زمینه تولید رله های تابلویی نیز می توانید روی دانش فنی تیم گلدور حساب کنید. ما قادریم رله های تابلویی کاملا سفارشی سازی شده را برای شما تولید کنیم.

  • تعیین جریان خروجی هر کانال
  • تعیین پروتکل ارتباطی با سرور مرکزی
  • تعیین تعداد کانال روی رله

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما تماس بگیرید. همواره مشتاق شنیدن صدای گرم شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید