رد کردن لینک ها

اشتراک در :

نکاتی پیرامون هوشمندسازی سالن کنفرانس

در این مقاله در نظر داریم مطالبی در مورد هوشمندسازی سالن کنفرانس مطرح کنیم.

در مقالات پیشین مطالب متنوعی در مورد هوشمندسازی ساختمان، تجهیزات هوشمندسازی ساختمان، خانه هوشمند و … را مورد بررسی قرار دادیم.

همچنین مطالب متنوعی در مورد نحوه استفاده از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان در مکان های مختلف بیان کردیم.

 

مشاوره هوشمندسازی سالن کنفرانسدر این مقاله به بیان مطالبی در مورد هوشمندسازی سالن کنفرانس می پردازیم. با ما همراه باشید…

سالن کنفرانس هوشمند یا سالن همایش هوشمند به سالن همایشی گفته می شود که برای انجام برخی فعالیت ها در آن، از سیستم های هوشمندسازی ساختمان استفاده شده است.

چنانچه با هوشمندسازی ساختمان آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم مقاله “خانه هوشمند چیست؟” را مطالعه کنید.

در مقاله یاد شده به بیان کلیاتی در مورد هوشمندسازی ساختمان و ویژگی های یک خانه هوشمند پرداخته شده است.

قبل از بیان نکات هوشمندسازی سالن کنفرانس، ابتدا لازم است با عملکردهای مورد نیاز یک سالن کنفرانس در زمینه هوشمندسازی آشنا شویم.

فعالبت های قابل کنترل در یک سالن کنفرانس هوشمند از طریق سیستم هوشمندسازی عبارتند از کلیه فعالیت هایی که توسط سیستم های الکتریکی کنترل می شوند که عبارتند از:

  • کنترل سیستم روشنایی
  • کنترل سیستم صوت و تصویر
  • کنترل سیستم گرمایش و سرمایش
  • کنترل پرده سکوی یالن همایش
  • کنترل درهای ورودی و خروجی
  • و …

 

موارد فوق از جمله قابلیت هایی است که در تمام سالن های کنفرانس مورد نیاز است. اگرچه حسب مورد ممکن است در سالن کنفرانسی مواردی بیش از این مورد نیاز باشد.

عموما کلیه فعالیت های یادشده به صورت دستی توسط پرسنل فعال در سالن کنفرانس انجام می شود. اما با هوشمندسازی سالن کنفرانس می توان از کنترل یکپارچه سالن کنفرانس بهره برد.

هوشمندسازی سالن کنفرانس

جهت هوشمندسازی سالن کنفرانس باید تجهیزات زیر را تهیه کنید:

اکنون به کاربرد هریک از تجهیزات بالا در هوشمندسازی سالن کنفرانس اشاره می کنیم.

دستگاه کنترل کننده مرکزی به عنوان مغز متفکر سیستم عمل می کند و امکان برقراری ارتباط بین کاربر و سایر تجهیزات را از طریق نرم افزار کاربردی خانه هوشمند فراهم می کند.

دستگاه کنترل کننده مرکزی گلدوِر (گِیت وِی) توانایی کنترل 256 نود کنترلی مختلف را دارد که قادر است نیاز هوشمندسازی سالن کنفرانس در این زمینه را براحتی فراهم کند.

جهت کنترل بخش های مختلف سالن کنفرانس هوشمند از رله هاتی هوشمند استفاده می شود.

جهت کنترل سیستم رروشنایی سالن همایش هوشمند، از ماژول رله تابلویی گلدوِر استفاده می شود. این ماژول دارای 6 کانال خروجی است که هرکدام توانایی تحمل جریان تا 16 آمپر را دارند.

تعداد کانال های مورد نیاز برای کنترل سیستم روشنایی سالن همایش هوشمند براساس تعداد لامپ های استفاده شده، نوع چیدمان لامپ ها و میزان مصرف لامپ ها تعیین می شود.

جهت کنترل سیستم صوت و تصویر سالن همایش هوشمند از مینی ماژول عملگر هوشمند استفاده می شود. تعداد ماژول مورد نیاز برای سیستم صوت و تصویر نیز براساس تعداد خروجی مورد نیاز و نوع استفاده از آن ها تعیین می شود.

کنترل سرمایش و گرمایش سالن کنفرانس

جهت کنترل سیستم سرمایش و گرمایش سالن همایش هوشمند نیز از رله هوشمند گلدوِر می توانید استفاده کنید.

جهت کنترل پرده سکوی سالن همایش هوشمند نیز می توانید از کیت کنترل پرده گلدوِر شامل موتور برقی پرده، ماژول کنترل هوشسمند و ریل ویژه موتور پرداه استفاده کنید.

گاهی اوقات علاقه مند هستیم که درهای سالن همایش بسته یا باز باشند. به عنوان مثال زمانی که سخرانی مهمی آغاز شده است باید درب وردی بسته شود تا کسی نظم جلسه را برهم نزند.

در این صورت می توانید از ترکیب ماژول عملگر هوشمند گلدوِر و درب اتوماتیک استفاده کنید. به این ترتیب مسئول سالن قادر خواهد بود از هر کجای مجموعه با استفاده از تلفن همراه خود کنترل درب ورود و خروج را در اختیار بگیرد.

چنانچه سالن همایش دارای اتاق کنترل است، می توانید از کنترلر دینامیک گلدوِر در اتاق کنترل استفاده کنید. بدین ترتیب امکان کنترل همزمان تمام تجهیزات استفاده شده در هوشمندسازی سالن کنفرانس از یک نقطه فراهم می شود.

مزایای هوشمندسازی سالن کنفرانس

هوشمندسازی سالن کنفرانس همانند هوشمندسازی ساختمان مزایای زیادی دارد. در اینجا به بیان چند مورد اکتفا می کنیم.

ساده سازی عملیات کنترلی

مهمترین قابلیتی که هوشمندسازی به سالن همایش اضافه می کند، ساده سازی عملیات کنترلی است. در صورت استفاده از تجهیزات هوشمندسازی سالن کنفرانس، کلیه عملیات کنترلی به راحتی با استفاده از نرم افزار کاربردی خانه هوشمند قابل اجرا خواهد بود.

امکان اجرای سناریوهای کنترلی

از جمله قابلیت های جذاب سیستم هوشمند امکان تعریف سناریوهای مختلف است. به عنوان مثال موقع تمام شدن همایش می توانید به راحتی با لمس صفحه تلفن همراه یا کنترلر دینامیک سناریوی پایان همایش را اجرا کنید.

در این صورت کلیه فعالیت هایی که از قبل توسط شما تعیین شده است به صورت همزمان اجرا می شود. به عنوان مثال: تمام لامپ ها خاموش می شوند، سیستم سرمایش و گرمایش خاموش می شود، سیستم صوت و تصویر خاموش می شود، درهای سالن قفل می شوند و …

سناریوهای متنوع زیادی می توان برای سالن همایش هوشمند تعریف کرد که با توچه به نیاز کاربر و امکانات تعریف شده در هوشمندسازی سالن همایش متغیر خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هوشمندسازی سالن کنفرانس، با ما تماس بگیرید …

به گفتگو بپیوندید

4 × 4 =

بازگشت به بالای صفحه