نکاتی پیرامون هوشمندسازی سالن کنفرانس

در این مقاله به بیان نحوه استفاده از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان در هوشمندسازی سالن کنفرانس پرداخته شده است و به مزایای سالن کنفرانس هوشمند اشاره شده است

برای هوشمندسازی سالن کنفرانس به نکات مهمی باید توجه کنید. امروز قصد داریم به نکات مهمی در اینباره بپردازیم.سالن کنفرانس هوشمند یا سالن همایش هوشمند به سالنی گفته می شود که برای انجام برخی فعالیت ها در آن، از سیستم های هوشمندسازی ساختمان استفاده می شود.

چنانچه با هوشمندسازی ساختمان آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم مقاله “خانه هوشمند چیست؟” را مطالعه کنید.

قبل از بیان نکات هوشمندسازی سالن کنفرانس، ابتدا لازم است با عملکردهای مورد نیاز یک سالن کنفرانس در زمینه هوشمندسازی آشنا شویم. در یک سالن کنفرانس هوشمند می توان کلیه سیستم های الکتریکی را به کمک تجهیزات هوشمند کنترل کرد. از جمله این بخش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کنترل سیستم روشنایی
  • کنترل سیستم های صوت و تصویر
  • کنترل سیستم گرمایش و سرمایش
  • کنترل پرده سکوی سالن همایش
  • کنترل درهای ورودی و خروجی
  • و …

در تمام سالن های کنفرانس نیاز داریم که این بخش ها را کنترل کنیم. حتی ممکن است در یک سالن کنفرانس امکاناتی بیش از این مورد نیاز باشد. در حالت عادی همه کنترل های مورد نیاز به صورت دستی توسط پرسنل سالن کنفرانس انجام می شود. اما با هوشمندسازی سالن کنفرانس می توان از کنترل یکپارچه سالن کنفرانس بهره برد.

هوشمندسازی سالن کنفرانس

نوع سیستم مورد استفاده برای هوشمندسازی، در کنار نیاز کاربر و بودجه پروژه تعیین کننده تجهیزات مورد نیاز برای یک سالن هوشمند است. به عنوان مثال کنترل هوشمند این سالن با تجهیزات نسل سوم خانه هوشمند گلدور، مستلزم تهیه تجهیزات زیر است:

این تجهیزات کاربردهای متنوعی در هوشمندسازی سالن کنفرانس دارند. دستگاه کنترل کننده مرکزی به عنوان مغز متفکر سیستم عمل می کند و امکان برقراری ارتباط بین کاربر و سایر تجهیزات را از طریق نرم افزار کاربردی خانه هوشمند فراهم می کند.

این دستگاه توانایی کنترل 256 نود کنترلی مختلف را دارد که نیاز هوشمندسازی سالن کنفرانس در این زمینه را براحتی برطرف می کند. جهت کنترل بخش های مختلف سالن کنفرانس هوشمند از رله های هوشمند استفاده می شود.

کنترل روشنایی و صوت و تصویر

سیستم رروشنایی سالن همایش هوشمند را می توانید به کمک ماژول رله تابلویی گلدوِر کنترل کنید. این ماژول دارای 6 کانال خروجی است که هرکدام توانایی کنترل 16 آمپر جریان را دارند. تعداد کانال روشنایی مورد نیاز بر اساس تعداد لامپ ها، چیدمان لامپ ها و میزان مصرف آن ها تعیین می شود.

کنترل سیستم صوت و تصویر سالن همایش هوشمند نیز به کمک مینی ماژول عملگر هوشمند انجام می شود.  تعداد خروجی مورد نیاز و نوع استفاده از آن ها تعیین کننده تعداد مینی ماژول مورد نیاز است.

کنترل سرمایش و گرمایش

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش سالن همایش هوشمند با استفاده از رله هوشمند گلدوِر انجام می شود. با استفاده از این رله می توانید سیستم های سرمایش و گرمایش را روشن و خاموش کنید. چنانچه قصد تنظیم خودکار دما را داشته باشید، ترموستات لمسی هوشمند گلدور برای شما مناسب است. این ترموستات با خروجی های تابستانه و زمستانه قادر است دما را در مدهای کاری مختلف تنظیم کند.

کنترل هوشمند پرده و درب ها

جهت کنترل پرده سکوی سالن همایش هوشمند نیز می توانید از کیت کنترل پرده گلدوِر شامل موتور برقی پرده، ماژول کنترل هوشمند و ریل ویژه موتور پرده استفاده کنید.

اگر علاقه مند به کنترل هوشمند درب های سالن هستید، نیز سیستم هوشمند برای شما کارگشاست. به عنوان مثال زمانی که سخرانی مهمی آغاز شده است باید درب وردی بسته شود تا کسی نظم جلسه را برهم نزند. این قابلیت را می توانید به کمک رله و قفل برقی در هوشمندسازی سالن کنفرانس در نظر بگیرید.

کنترل متمرکز سالن هوشمند

چنانچه سالن همایش دارای اتاق کنترل مرکزی است، می توانید از پنل لمسی خانه هوشمند گلدوِر در آنجا استفاده کنید. این پنل امکان کنترل همزمان همه تجهیزات استفاده شده در هوشمندسازی سالن کنفرانس را از یک نقطه برای شما فراهم می کند.

کاربرد کنترلر دینامیک در هوشمندسازی سالن کنفرانس

مزایای هوشمندسازی سالن کنفرانس

هوشمندسازی سالن کنفرانس علاوه بر کاهش هزینه نیروی انسانی، ساده سازی عملیات کنترلی و امکان اجرای سناریوهای مختلف را برای شما فراهم می کند.

ساده سازی عملیات کنترلی

مهمترین مزیت هوشمندسازی سالن کنفرانس، ساده سازی عملیات کنترلی است. در صورت استفاده از تجهیزات هوشمند، کلیه عملیات کنترلی به راحتی با استفاده از نرم افزار کاربردی خانه هوشمند قابل اجرا خواهد بود. کافی است اپلیکیشن خانه هوشمند را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و یا از کنترلر دینامیک استفاده کنید. با یکیبار لمس صفحه عملیات مورد نظر شما اجرا خواهد شد.

امکان اجرای سناریوهای کنترلی

عموما در سالن های کنفرانس کارهای مختلف و متنوعی به صورت همزمان انجام می شود. به کمک سیستم هوشمند می توانید با تعریف سناریوهای مختلف، این کارها را به راحتی انجام دهید. به عنوان مثال پس از تمام شدن همایش با یکبار لمس صفحه موبایل یا کنترلر دینامیک سناریوی پایان همایش اجرا می شود.

با اجرای این سناریو تمام لامپ ها، سیستم سرمایش و گرمایش و سیستم های صوت و تصویر خاموش می شوند، درهای سالن قفل می شود و …

سناریوهای متنوع را می توان برای سالن همایش هوشمند تعریف کرد که با توجه به نیاز کاربر و امکانات تعریف شده در هوشمندسازی سالن همایش متغیر خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هوشمندسازی سالن کنفرانس، با ما تماس بگیرید …