برای درک کامل قابلیت‌ های کلید هوشمند کولر آبی، بهتر است ابتدا با ساختار و عملکرد آن آشنا شویم. کلیدهای هوشمند، نسل جدیدی از کنترل‌کننده‌های سیستم کولرهای آبی هستند که جایگزین کلیدهای سنتی شده‌اند. این کلیدها بدون نیاز به تغییر در سیم‌کشی، با اتصال به برق و شبکه وای‌ فای یا بلوتوث، امکانات و مزایای فراوانی را به وجود می آورند و سیستم معمولی کنترل کولر آبی را که تنها قابلیت تنظیم دور کند و تند، روشن/خاموش کردن پمپ و موتور را داشت، به یک سیستم کاملاً هوشمند تبدیل می‌کنند. از ویژگی های این کلید هوشمند می توان به مواردی مانند تعیین درجه دما، کنترل پمپ، تغییر دما محیط، خاموش و روشن شدن کولر و… اشاره کرد.

کلید هوشمند کولر آبی چگونه کار می کند؟

کلید کنترل هوشمند، دارای دو حالت تنظیم اتوماتیک و دستی است. در حالت اتوماتیک کولر به طور خودکار، دمای محیط، سرعت فن و پمپ را کنترل می کند. اما در حالت دستی، افراد می توانند دما و تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنند. کلید هوشمند کولر آبی در صورت بروز مشکل آن را شناسایی می کند و به شما اطلاع می دهد. قابلیت کنترل از راه دور برای دما، سرعت و روشن/خاموش شدن را دارد. همچنین این کلید هوشمند فقط زمانی کولر را روشن می‌کند که پوشال‌ها به اندازه کافی خیس شده باشند، این ویژگی از هدر رفتن آب جلوگیری می کند.

شاید این محتوا برای شما جذاب باشد : کنترل کولر گازی با موبایل

آشنایی با 15 مورد از قابلیت‌ های کلید هوشمند کولر آبی

 

کلید هوشمند کولر آبی، نسبت به کلیدهای معمولی قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارد، که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- تایمر خاموش و روشن

با استفاده از تایمر، شما می توانید زمان روشن و خاموش شدن کولر را کنترل کنید. از مهم ترین ویژگی این قابلیت می توان به مدیریت و کاهش مصرف برق اشاره کرد. نحوه عملکرد تایمر به این صورت است که شما زمان دلخواه تان را برای روشن و خاموش شدن کولر تعیین می کنید و حتی می توانید این زمان را در بازه ی مشخصی از ساعات روز بصورت تکرار شونده تنظیم کنید. به عنوان مثال، می توانید کولر را طوری تنظیم کنید که قبل از بیدار شدن شما، در طول شب خاموش شود و یا قبل از ورودتان به منزل روشن شود. با استفاده از این ویژگی، شما می توانید در طول روز و شب دمای مطلوب را در محیط خانه حفظ کنید.

2- پنل شیشه ای در کلید هوشمند

کلیدهای هوشمند کولر آبی می توانند بصورت صفحات لمسی یا تاچ اسکرین با جنس شیشه باشند و وجود یک نور در پس زمینه صفحه، علاوه بر کاربری آسانی که ایجاد می کند ظاهر زیبایی را به محیط خانه می بخشد.

3- دارای ریموت کنترل

در محل هایی که برای کولرهای آبی، کلید هوشمند نصب شده است، می توانند در هر نقطه از محیط با استفاده از ریموت یا کنترل، کولر را روشن یا خاموش کنند و سایر تنظیمات مانند سرعت و دما را تغییر دهید. برخی از ریموت ها با باتری کار میکنند و برخی ها قابل شارژ هستند.

4- قابلیت کنترل از راه دور کولر از طریق اتصال به گوشی

با اتصال برنامه به وای فای و بلوتوث گوشی و یا با نصب نرم افزار کلید هوشمند کولر آبی بر روی تلفن همراهتان این امکان را دارید که کولر خود را از طریق گوشی کنترل کنید. امکان برنامه‌ریزی برای روشن یا خاموش شدن کولر در زمان‌های خاص، صرفه جویی در زمان، کنترل کولر و راحتی برای افراد از مزایای این قابلیت به شمار می آیند.

5- امکان تشخیص وضعیت کولر از راه دور

با نصب اپلیکیشن مخصوص کلید هوشمند کولر، در صورت بروز مشکل برای کولر، بر روی تلفن همراه تان اعلانی ارسال می شود. با وجود قابلیت تشخیص وضعیت از راه دور، از آرامش خاطر بیشتری برخوردار هستید. همچنین امکان کنترل کلید از طریق چند گوشی همراه نیز وجود دارد.

6- کاهش مصرف انرژی

وجود قابلیت هایی مثل خاموشی خودکار کولر، تنظیم هوشمند دمای محیط، کنترل از راه دور سرعت فن و… باعث شده تا به کاهش مصرف انرژی آب و برق کمک کند.

7- بالا بردن کارایی و طول عمر کولر

استفاده از کلیدهای هوشمند باعث طول عمر کولر آبی می شود زیرا برخی از آنها قابلیت سنسور رطوبت دارند، یعنی می‌توانند رطوبت پوشال یا پد سلولزی را به طور خودکار اندازه بگیرند و کولر را متناسب با آن روشن یا خاموش کنند. همچنین دارا بودن حالت خواب و حالت اتوماتیک در کلیدهای هوشمند باعث تنظیم خودکار سرعت فن و دمای کولر می شود که این امر از فشار بار اضافی بر الکتروموتور و پمپ آب جلوگیری می کند و بر طول عمر پمپ آب می افزاید.

8- وجود سنسور هوشمند برای روشن شدن کولر بعد از خیس شدن پوشال‌ها

در داخل کلید کولر، سنسور هوشمندی وجود دارد که وظیفه آن اندازه گیری رطوبت پوشال ها یا پدهای سلولزی می باشد. به این صورت که هنگام خشک بودن پوشال ها، سنسور جریان الکتریکی را حس نمی کند و کولر روشن نمی شود و بالعکس زمانی که پوشال ها خیس باشند سنسور جریان الکتریکی را حس می کند و به کلید هوشمند فرمان روشن شدن کولر را می دهد. جلوگیری از هدر رفتن آب، افزایش طول عمر پوشال ها و … از مزایای این سنسور به شمار می آیند.

9- امکان نصب روی سیم کشی های قبل

از مهم ترین قابلیت های کلید هوشمند کولر آبی می توان به طراحی ماژولار آن اشاره کرد. این سبک طراحی یعنی کلیدهای هوشمند از استاندارد سیم کشی کلیدهای معمولی پیروی می کنند و می توانند در همان جایی قرار بگیرند که کلیدهای معمولی قرار می گرفتند.

معرفی 6 قابلیت دیگر کلید هوشمند کولر آبی

قابلیت های کلید هوشمند کولر آبی

کلیدهای هوشمند در مقایسه با کلیدهای معمولی از ویژگی های زیر برخوردار هستند.

10. ایمنی بالا و محافظ در برابر برق گرفتگی

11. صرفه جویی در مصرف آب و برق

12. نصب آسان و بدون نیاز به سیم کشی

13. طراحی زیبا و مدرن نسبت به کلیدهای معمولی

14. کاربری آسان

15. دارای نور پس زمینه برای راحتی دید در شرایط کم نور

جمع بندی

کلید هوشمند کولر آبی، نسبت به کلیدهای معمولی، قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارد. کلید هوشمند دارای یک صفحه لمسی شیشه ای است و وجود نور در صفحه آن، علاوه بر ایجاد شرایط خوانایی بهتر اطلاعات در تاریکی، زیبایی خاصی به او بخشیده است. از قابلیت های کلید هوشمند کولر آبی می توان به مواردی مانند روشن/خاموش کردن کولر از راه دور، کاهش مصرف انرژی، موثر در افزایش طول عمر دستگاه و… اشاره کرد. در پایان خوب است بدانید کلید هوشمند کولر آبی قابلیت نصب بر روی سیستم سیم کشی کلیدهای معمولی را دارد و نیازی به سیم کشی مجدد ندارید.