کنترل سیستم روشنایی با موبایل

کنترل سیستم روشنایی با موبایل از جمله قابلیت های هیجان انگیز خانه هوشمند است. با استفاده از سیستم خانه هوشمند می توانید لامپ ها را با موبایل خاموش یا روشن کنید

شاید کنترل سیستم روشنایی با موبایل برای شما هم هیجان انگیز باشد. تصور کنید که در سفر به سر می برید و تصمیم می گیرید که سیستم روشنایی خانه خود را فعال یا غیرفعال کنید. به عنوان مثال دوست دارید جهت افزایش امنیت، حضورتان در منزل را شبیه سازی کنید. در این صورت چنانچه بخواهید به روش سنتی عمل کنید، باید از فردی آشنا بخواهید که ابتدای شب لامپ های خانه شما را روشن، و در انتهای شب آن ها را خاموش کند.

این حالت در شرایطی امکان پذیر است که آشنایی داشته باشید که در نزدیکی خانه یا دفتر کار شما سکونت داشته باشد. حالتی را در نظر بگیرید که در حال استراحت در تختخواب هستید و باید برای خاموش کردن لامپ بلند شوید….

اما پیشرفت تکنولوژی امکان کنترل سیستم روشنایی با موبایل را برای شما فراهم کرده است. با استفاده از سیستم خانه هوشمند قادر خواهید بود کنترل تجهیزات روشنایی با موبایل را انجام دهید. چنانچه با خانه هوشمند آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم مقاله “خانه هوشمند چیست” را بخوانید تا با خانه هوشمند آشنا شوید.

کنترل سیستم روشنایی با موبایل

برای کنترل تجهیزات روشنایی با موبایل ملزم به استفاده از کلید هوشمند هستید. کلید هوشمند در انواع مختلف ساخته می شود اما محبوب ترین کلید هوشمند، کلید لمسی هوشمند است.

کلید لمسی هوشمند بخشی از اکوسیستم خانه هوشمند است که برای کنترل سیستم روشنایی با موبایل مورد استفاده قرار می گیرد. کلید هوشمند و سایر اجزای خانه هوشمند در یک لایه ارتباطی با کنترل کننده مرکزی (گِیت وِی) در ارتباط هستند.

از طرف دیگر کلید هوشمند با لامپ یا سایر تجهیزات روشنایی از جمله مهتابی، نور مخفی و … در ارتباط است. کلید هوشمند نقش عملگر را در شبکه خانه هوشمند بازی می کند و به وسیله آن است که تجهیزات به صورت محلی یا از راه دور خاموش یا روشن می شوند.

کنترل سیستم روشنایی با موبایل

در سوی دیگر کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند، کاربر قرار دارد که از طریق یک نرم افزار کاربردی خانه هوشمند (اپلیکیشن خانه هوشمند) با کنترل کننده در ارتباط است. برای کنترل سیستم روشنایی با موبایل، کاربر ابتدا نرم افزار کاربردی خانه هوشمند را بر روی موبایل خود نصب می کند. سپس بخش های مختلف سیستم خانه هوشمند از جمله لامپ ها را به نرم افزار معرفی می کند.

سپس جهت کنترل لامپ ها کافی است کاربر وارد نرم افزار کاربردی خانه هوشمند شده و تغییر وضعیت (روشن یا خاموش) کلید هوشمند مورد نظر را انتخاب کند. به همین راحتی با استفاده از سیستم خانه هوشمند می توانید از کنترل لامپ ها با موبایل لذت ببرید.

از این پس قادر خواهید بود در هر زمان و هر مکان لامپ های منزل یا محل کار خود را به راحتی کنترل کنید.

استفاده از خانه هوشمند در سفر

چنانچه در سفر هستید، با استفاده از نرم افزار کاربردی موبایل خود سیستم روشنایی خود را روشن یا خاموش کنید و حضور خود در منزل را شبیه سازی کنید. لذت کنترل تجهیزات روشنایی با موبایل تنها به سفر محدود نمی شود. حتی زمانی که در منزل خود هستید و به عنوان مثال در رختخواب به سر می برید، به راحتی می توانید با موبایل سیستم روشنایی خانه خود را کنترل کنید.

کنترل سیستم روشنایی با موبایل تنها یکی از مزایا و قابلیت های شگفت انگیز خانه هوشمند است. با استفاده از خانه هوشمند می توانید کنترل کلیه تجهیزات الکتریکی را با استفاده از موبایل انجام دهید. پس دست به کار شوید و همین امروز با نصب سیستم خانه هوشمند در منزل یا محل کار خود، کنترل تجهیزات روشنایی با موبایل را تجربه کنید.

به نظر شما به جز مثال های یاد شده در این مقاله، چه مثال هایی از کاربرد کنترل سیستم روشنایی با موبایل می توان بیان کرد؟ نظرات خود را در انتهای صفحه با ما و سایر علاقه مندان خانه هوشمند به اشتراک بگذارید…