رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

4 دلیل استفاده از خانه هوشمند بی سیم

خانه های هوشمند به گونه های متفاوتی تقسیم بندی می شوند. در یکی از این تقسیم بندی ها، خانه هوشمند به دو گروه خانه هوشمند بی سیم و خانه هوشمند تقسیم می شود.

مشاوره خانه هوشمند بی سیم

خانه هوشمند بیسیم تاریخچه طولانی تری دارد و در مقابل خانه هوشمند بی سیم سیستم جدیدتری است.

در سیستم خانه هوشمند اتصال همه نودها به کنترلر مرکزی خانه هوشمند ضروری است. در سیستم های باسیم این مهم از طریق کابل شبکه امکانپذیر می شود.

اما در سیستم های خانه هوشمند بیسیم جهت ارتباط بین نودهای مختلف شبکه از تکنولوژی ارتباط بی سیم استفاده می شود. چنانچه محدودیت خاصی جهت استفاده از سیستم خانه هوشمند بی سیم ندارید، پیشنهاد ما استفاده از سیستم خانه هوشمند وایرلس است.

از جمله مواردی که می تواند امکان استفاده شما از سیستم بی سیم را از بین ببرد عبارتند از:

  • فاصله زیاد نودهای عملگر با کنترلر مرکزی
  • نویز زیاد محیط مانند کارخانه ها و گارگاه های فنی
  • نیاز به امنیت صد درصدی در انتقال اطلاعات مانند مکان های امنیتی و نظامی

اگر محیط مورد نظر شما از نظر موارد یاد شده در بالا ایمن است، سیستم خانه هوشمند بیسیم می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

در ادامه به بیان دلایل ارجحیت استفاده از خانه هوشمند بی سیم می پردازیم.

دلیل اول: کاهش چشمگیر هزینه اولیه نصب و راه اندازی خانه هوشمند بی سیم

در سیستم های خانه هوشمند باسیم جهت اتصال نودها به کنترلر مرکزی از کابل شبکه استفاده می شود. در این سیستم ها به دلیل تعداد زیاد کابل شبکه متصل به کنترلر مرکزی، کنترلر مرکزی خانه هوشمند باید در تابلو برق ساختمان نصب شود.

با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که سیم کشی این سیستم هزینه گزافی را به مصرف کننده تحمیل می کند.

خانه هوشمند با سیم

در مقابل سیستم های خانه هوشمند بی سیم، هیچ هزینه ای برای اجرای سیم کشی به کاربر تحمیل نمی کنند.

دلیل دوم: توسعه پذیر بودن

برخی از کاربران علاقه مند هستند ابتدا بخشی از سیستم خانه هوشمند را در منزل (یا محل کار) خود راه اندازی کنند. اینکار می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله اطمینان خاطر از عملکرد صحیح سیستم خانه هوشمند و همچنین سرشکن شدن هزینه ها در مراحل مختلف هوشمندسازی.

چنانچه بخواهید از سیستم خانه هوشمند باسیم استفاده کنید، توسعه پذیری سیستم برای شما سخت خواهد شد.

به هنگام استفاده از خانه هوشمند باسیم حتی اگر بخواهید به هر دلیلی بخشی از مکان را هوشمند کنید، ناگزیر باید سیم کشی سیستم را به صورت انجام دهید. چرا که اضافه کردن سیم کشی به سیستم نیاز به خراب کردن و سیم کشی دوباره خواهد داشت.

از سوی دیگر چنانچه به هر دلیلی تصمیم به تغییر نقشه سیستم خانه هوشمند خود بگیرید، این معضل بیش از پیش خودنمایی خواهد کرد.

اما اگر از سیستم خانه هوشمند بیسیم استفاده کنید، به راحتی قادر خواهید بود در هر زمانی هر نودی را به شبکه اضافه و یا از آن کم کنید.

دلیل سوم: کاهش احتمال بروز مشکل در شبکه

در سیستم خانه هوشمند با سیم، به دلیل لزوم وجود کابل برای برقراری ارتباط بین نودهای مختلف شبکه، بروز هرگونه مشکل در سیم کشی (کابل های شبکه) می تواند منجر به از کار افتادن بخشی یا تمام شبکه شود.

این در حالی است که سیستم خانه هوشمند بیسیم از هیچ کابلی برای ارتباط استفاده نمی کند و بنابراین احتمال بروز این مشکل در سیستم خانه هوشمند بی سیم به صفر می رسد.

دلیل چهارم: کاهش هزینه های جاری

منظور از هزینه های جاری، هزینه تعمیر و نگهداری و هزینه برق مصرفی شبکه است.

با توجه به استفاده از سیم در سیستم خانه هوشمند باسیم، هزینه نگهداری و تعمیرات شبکه باسیم به مصرف کننده تحمیل می شود.

 

از سوی دیگر در صورت طراحی غیر استاندارد و استفاده از کابل های نامرغوب، میزان تلفات شبکه افزایش می یابد. افزایش تلفات شبکه به معنی افزایش مصرف برق و در نتیجه افزایش هزینه می شود.

شاید بتوان دلایل بیشتری برای استفاده از خانه هوشمند بی سیم بیان کرد، به نظر می رسد مهمترین دلایل برای برتری خانه هوشمند بیسیم بر سیستم های با سیم موارد یاد شده در بالا باشند.

اگر نظری در مورد استفاده از سیستم خانه هوشمند بی سیم یا سیستم خانه هوشمند با سیم دارید، با و مخاطبان خوب ما در میان بگذارید.

بازگشت به بالای صفحه