مشاوره راه اندازی خانه هوشمند از جمله موارد مهمی است که با خانه هوشمند همراه است. شاید به نظر برخی افراد راه اندازی خانه هوشمند نیازی به مشاوره نداشته باشد. نقش مشاور در اجرای پروژه ارائه راهکار و بیان جنبه های پنهان کار است. نکاتی که رعایت نکردن ان ها می تواند برای پروژه چالش آفرین باشد.

در این مقاله تلاش شده است همه نکاتی را که یک مشاور امین و آگاه به شما منتقل می کند، مرور کنیم. با ما همراه باشید تا نکات کلیدی که باید در اجرای سیستم خانه هوشمند به آن توجه کنید را بیان کنیم.

قبل از بیان نکات مربوط به راه اندازی خانه هوشمند، اشاره مختصری به امکانات و قابلیت های خانه هوشمند خواهیم داشت.

خانه هوشمند

خانه هوشمند پاسخی است به هرآنچه شما از یک خانه مدرن انتظار دارید. در خانه هوشمند با یک نرم افزار کاربردی که روی تلفن همراه هوشمند نصب می کنید، نبض زندگی را در دست می گیرید. به عنوان مثال از هرجای دنیا می توانید سیستم روشنایی منزلتان را کنترل کنید.

می توانید در حالی که در رختخواب هستید با موبایل پرده ها را جمع کنید و چایساز را روشن کنید. هنگامی که در سفر هستید باغچه را آبیاری کنید و شیر اصلی گاز و آب را ببندید.

این ها بخشی از قابلیت های خانه هوشمند است که هر کسی را مجذوب آن می کند. اما آیا می توان بدون مشاوره راه اندازی خانه هوشمند از یک کارشناس خبره اقدام به استفاده از این تکنولوژی شگفت انگیز کرد؟

مشاوره راه اندازی خانه هوشمند

می توان به این سوال پاسخ مثبت داد … اما مانند تمام کارهای دیگر بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید. اگر ترجیح می دهید شخصا این کار را انجام دهید، به نکات زیر ردقت کنید:

نکات مهم مشاوره راه اندازی خانه هوشمند

آینده نگر باشید …

قبل از اقدام به خرید و نصب تجهیزات هوشمند، لیستی از تمام کارهایی که علاقه مند به کنترل آن ها با خانه هوشمند هستید تهیه کنید. در تهیه این لیست هیچگونه ملاحظه ای در مورد هزینه یا … نداشته باشید. فقط به خانه رویایی و ایده آل خود فکر کنید.

حال که نمی خواهید از مشاوره راه اندازی خانه هوشمند استفاده کنید، آینده نگر باشید و تمام امکاناتی که ممکن است در آینده تصمیم بگیرید به خانه هوشمند خود اضافه کنید را پیش بینی کنید.

اولویت ها را مشخص کنید

پس از اینکه لیست خواسته هایتان را تهیه کردید، لازم است خواسته هایتان را اولویت بندی کنید. چنانچه از نظر مالی محدودیتی ندارید از این مرحله عبور کنید.

اما اگر می خواهید سیستم هوشمندتان را با توجه به جیبتان راه اندازی کنید، اولویت بندی خواسته ها از جمله مسائل مهمی است که در مشاوره راه اندازی خانه هوشمند مورد بررسی قرار می گیرد.

نیاز سنجی کنید …

مهمترین مرحله در مشاوره راه اندازی خانه هوشمند، نیازسنجی دقیق است. در این مرحله شما ابتدا با توجه به لیستی که در مرحله 1 تهیه کرده اید موارد زیر را به دقت بشمارید:

البته موارد بالا را در صورتی که علاقه مند به کنترل آن ها از طریق سیستم خانه هوشمند هستید بشمارید. حالا با توجه به موقعیت و محل قرار گرفتن کلیدهای سنتی و دستگاه های الکتریکی و همچنین تجهیزات موجود در بازار اقدام به تعیین تعداد تجهیزات مورد نیاز کنید.

چنانچه قصد نصب و راه اندازی خانه هوشمند در خانه در حال ساخت را دارید می توانید سیم کشی مکان مورد نظر را با توجه به سیستم خانه هوشمند انجام دهید. برای خانه های در حال استفاده نیز می توانید از خانه هوشمند بی سیم استفاده کنید.

شمارش سرخط های روشنایی

در شمارش سرخط های روشنایی دقت کنید که چه تعداد سرخط را می توانید به صورت مشترک به یک پل کلید وصل کنید. کلید لمسی هوشمند در انواع یک پل، دو پل، سه پل و چهارپل در بازار موجود است. اما دقت کنید هرچه تعداد پل های کلید بیشتر می شود، قیمت آن اقتصادی می شود.

در شمارش تجهیزات الکتریکی نیز مهم است که چه تجهیزاتی در نزدیکی هم هستند زیرا رله هوشمند نیز در انواع مینی (دوکاناله) و شش کاناله یا بیشتر در بازار موجود است. چنانچه از پس این مرحله برآمدید، بدون نیاز به مشاوره راه اندازی خانه هوشمند توانسته اید خانه هوشمند خود را طراحی کنید.

پیشنهاد می کنم قبل از انجام اینکار با یک کارشناس صحبت کنید. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید همکاران ما در تیم پشتیبانی و مشاوره، آماده مشاوره دادن به شما هستند. یک مشاوره راه اندازی خانه هوشمند خوب می تواند شما را نسبت به طراحی که کرده اید مطمئن تر و خیالتان را راحت تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *