رد کردن لینک ها

اشتراک گذاری

طراحی و مشاوره راه اندازی خانه هوشمند.

در این مقاله قصد داریم در مورد اهمیت مشاوره راه اندازی خانه هوشمند صحبت کنیم. شاید به نظر شما نیازی به گرفتن مشاوره راه اندازی خانه هوشمند نباشد…

طراحی و مشاوره راه اندازی خانه هوشمند

اگر اینگونه فکر می کنید با ما همراه باشید تا نکات کلیدی که باید در اجرای سیستم خانه هوشمند به آن توجه کنید را بیان کنیم.

قبل از بیان نکات مربوط به راه اندازی خانه هوشمند، اشاره مختصری به امکانات و قابلیت های خانه هوشمند داریم.

خانه هوشمند

خانه هوشمند پاسخی است به هرآنچه شما از یک خانه مدرن انتظار دارید. در خانه هوشمند شما فقط با یک نرم افزار کاربردی که روی تلفن همراه هوشمند خود نصب می کنید، نبض زندگی را کنترل می کنید.

در خانه هوشمند شما از هرجای دنیا می توانید سیستم روشنایی منزلتان را کنترل کنید.

در خانه هوشمند می توانید در حالی که در رختخواب هستید با موبایل پرده ها را کنار بزنید و چایساز را روشن کنید.

در خانه هوشمند می توانید در حالی که در سفر هستید باغچه را آبیاری کنید و شیر اصلی گاز و آب را ببندید.

این موارد تنها بخشی از قابلیت های خانه هوشمند هستند که هر کسی را مجذوب خود می کنند.

اما آیا می توان بدون مشاوره راه اندازی خانه هوشمند از یک کارشناس خبره اقدام به استفاده از این تکنولوژی شگفت انگیز کرد.

مشاوره راه اندازی خانه هوشمند

می توان به این سوال پاسخ مثبت داد … اما مانند تمام کارهای دیگر بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید. اما اگر ترجیح می دهید شخصا این کار را انجام دهید، به نکات زیر ردقت کنید:

نکات مهم مشاوره راه اندازی خانه هوشمند

آینده نگر باشید …

قبل از اینکه اقدام به تصمیم گیری برای خرید و نصب این تجهیزات کنید، یک لیست از تمام کارهایی که علاقه مند هستید با سیستم خانه هوشمند کنترل کنید تهیه کنید. در تهیه این لیست هیچگونه ملاحظه ای در مورد هزینه یا … نداشته باشید. فقط به خانه رویایی و ایده آل خود فکر کنید.

حال که نمی خواهید از مشاوره راه اندازی خانه هوشمند استفاده کنید، آینده نگر باشید و تمام امکاناتی که ممکن است در آینده تصمیم بگیرید به خانه هومشند خود اضافه کنید را پیش بینی کنید.

اولویت ها را مشخص کنید

پس از اینکه لیست خواسته هایتان را تهیه کردید، لازم است خواسته هایتان را اولویت بندی کنید. چنانچه از نظر مالی محدودیتی ندارید از این مرحله عبور کنید.

اما اگر می خواهید سیستم خانه هوشمندتان را با توجه به جیبتان راه اندازی کنید، اولویت بندی خواسته ها از جمله مسائل مهمی است که در مشاوره راه اندازی خانه هوشمند مورد بررسی قرار می گیرد.

نیاز سنجی کنید …

مهمترین مرحله در مشاوره راه اندازی خانه هوشمند، نیازسنجی دقیق است. در این مرحله شما ابتدا با توجه به لیستی که در مرحله 1 تهیه کرده اید موارد زیر را به دقت بشمارید:

  •  تعداد سرخط های روشنایی
  •  تعداد دستگاه های الکتریکی از جمله کولر، شیربرقی آبیاری باغچه و …
  • تعداد پرده ها یا کرکره ها
  • درب پارکینگ و یا درهای ورودی

البته موارد بالا را در صورتی که علاقه مند به کنترل آن ها از طریق سیستم خانه هوشمند هستید بشمارید.

حالا با توجه به موقعیت و محل قرار گرفتن کلیدهای سنتی و دستگاه های الکتریکی و همچنین تجهیزات موجود در بازار اقدام به تعیین تعداد تجهیزات مورد نیاز کنید.

چنانچه خانه قصد نصب سیستم خانه هوشمند در خانه در حال ساخت را دارید می توانید سیم کشی مکان مورد نظر را با توجه به سیستم خانه هوشمند انجام دهید.

شمارش سرخط های روشنایی

در شمارش سرخط های روشنایی دقت کنید که چه تعداد سرخط را می توانید به صورت مشترک در یک کلید داشته باشید. کلید لمسی هوشمند در انواع یک پل، دو پل، سه پل و چهارپل در بازار موجود است.

اما دقت کنید هرچه تعداد پل های کلید بیشتر می شود، قیمت آن اقتصادی می شود.

در شمارش تجهیزات الکتریکی نیز مهم است که چه تجهیزاتی در نزدیکی هم هستند زیرا رله هوشمند نیز در انواع مینی (دوکاناله) و شش کاناله یا بیشتر در بازار موجود است.

چنانچه از پس این مرحله برآمدید، بدون نیاز به مشاوره راه اندازی خانه هوشمند توانسته اید خانه هوشمند خود را طراحی کنید.

 

اما پیشنهاد می کنم قبل از انجام اینکار با یک کارشناس صحبت کنید. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید همکاران ما در تیم پشتیبانی و مشاوره بدون هیچ چشم داشتی آماده مشاوره دادن به شما هستند.

یک مشاوره راه اندازی خانه هوشمند خوب می تواند شما را نسبت به طراحی که کرده اید مطمئن تر کند و خیالتان را همه جهت راحت تر کند.

به گفتگو بپیوندید

4 × پنج =

بازگشت به بالای صفحه